ԱԺՄ-ն չի մասնակցի առաջիկա արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ազգային ժողովրդավարական միություն» կուսակցությունը չի մասնակցի Ազգային ժողովի առաջիկա արտահերթ ընտրություններին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, կուսակցությունն այս մասին հայտարարություն է տարածել:
Կուսակցության տարածած հայտարարության մեջ նշվում է, որ նոր Սահմանադրությունը, քաղաքական նոր իրավիճակը պարտադրում և տալիս է հնարավորություն հզոր, գաղափարական-ծրագրային կուսակցությունների վերականգմանը, ստեղծմանը և զարգացմանը:
«Մենք կգնանք այդ ճանապարհով: Պահի հրամայականով ստեղծված փոքր կուսակցությունների դաշինքների ժամանակն անցել է: Ընտրությունների ավարտից հետո ԱԺՄ-ն կնախաձեռնի կուսակցության համալրման և զարգացման ծրագիր` նպատակ ունենալով նորից ստանձնել պետության մեջ այն դերակատարումը, որն ունեցել է սկզբնական շրջանում»,- ասված է հայտարարության մեջ:

National Democratic Union party won’t run for parliament in early election
YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. The National Democratic Union party (Azgayin Zhoghovrdavarakan Miutyun) says it will not run for parliament in the December 9 early election.
In a statement, the party said that the new Constitution, the new political situation ‘obliges and gives opportunity for restoration, creation and development of powerful, ideological political parties’.
“We will take this path. The time of alliances of small parties created at the imperative of the moment is over. After the election the National Democratic Union will initiate a program of supplementing and developing of the party with the aim of re-assuming the role in the state that it had in the initial period,” it said.