ԱԺ արտահերթ ընտրությունների անցկացման համար ԿԸՀ-ին, Ոստիկանությանն ու Արդարադատության նախարարությանը գումարներ կհատկացվեն
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարության որոշմամբ դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք ԱԺ արտահերթ ընտրությունների անցկացման համար Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը, Ոստիկանությունն ու Արդարադատության նախարարությունը կառավարության պահուստային ֆոնդից դրամական միջոցներ կստանան:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այսպիսի որոշում կայացվեց նոյեմբերի 8-ին կայացած կառավարության նիստում:
«Առաջարկվում է 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման ծախսերը ֆինանսավորելու համար ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովին 2018 թվականին հատկացնել 2 մլրդ 707 մլն 144 հազար դրամ, Արդարադատության նախարարությանը հատկացնել 10 մլն դրամ, Ոստիկանությանը հատկացնել 234 մլն 224.8 հազար դրամ»,- ասաց Արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը:

Government to provide funds to CEC, Police and justice ministry for upcoming parliamentary elections
YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. According to the government’s decision, the Central Electoral Commission (CEC), the Police and justice ministry will receive funds from the reserve fund for the early parliamentary elections which will be held on December 9, Armenpress reports.
The respective decision was made during today’s Cabinet session.
“It is proposed to provide 2,707.144 thousand AMD to the Central Electoral Commission, 10 million AMD to the justice ministry and 234,224.8 thousand AMD to the Police for the preparation and holding of the early parliamentary elections”, acting justice minister Artak Zeynalyan said during the session.