Գյուղատնտեսության նախարարի պաշտոնակատարը չի մասնակցի ԱԺ արտահերթ ընտրություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի պաշտոնակատար Գեղամ Գևորգյանը չի մասնակցի դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք ԱԺ արտահերթ ընտրություններին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նոյեմբերի 7-ին Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց ինքը՝ ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի պաշտոնակատար Գեղամ Գևորգյանը:
«Նման առաջարկ չի եղել: Իմ անձնական որոշումն է չմասնակցել խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններին»,- ասաց Գևորգյանը:
Նախարարի խոսքով՝ իրեն չի մտահոգում այն հանգամանքը, որ կառավարության այլ անդամներ ստացել են առաջադրվելու առաջարկ, ինքը՝ ոչ:
«Ոչ մի արտառոց բան չեմ տեսնում: Եթե լինի կոնկրետ առաջարկ, կոնկրետ պայմաններում, այդ հարցը կարող է քննարկվել»,- նշեց նախարարի պաշտոնակատարը:
Գեղամ Գևորգյանը նշեց, որ ինքը ընտրություններից հետո կշարունակի պաշտոնավարել, եթե իշխանությունները ցանկանան:

Acting agriculture minister not to participate in snap parliamentary elections
YEREVAN, NOVEMBER 7, ARMENPRESS. Acting minister of agriculture Gegham Gevorgyan will not participate in the snap parliamentary elections which will be held on December 9, Armenpress reports.
“There wasn’t such a proposal. It’s my personal decision not to participate in the snap parliamentary elections”, the acting minister told reporters in the Parliament.
He said he is not concerned over the fact that other Cabinet members received an offer to be nominated, but he not. “I don’t see anything extraordinary here. If there is a concrete proposal, in concrete conditions, that issue can be discussed”, he said.
Gegham Gevorgyan said he will continue serving as agriculture minister after the elections if the leadership wants.