Գերմանիայում նախկին սանիտարը խոստովանել Է ավելի քան 100 պացիենտների սպանությունը. NTV
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախկին սանիտար Նիլս Հյոգելը խոստովանել Է Գերմանիայում ավելի քան 100 պացիենտների սպանությունը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հոկտեմբերի 30-ին հայտնել Է NTV հեռուստաալիքը:
Գործը հետաքննում Է Օլդենբուրգ քաղաքի դատարանը: Ըստ հետաքննության տվյալների, մեղադրյալը սիրտ-անոթային հիվանդությունների դեմ դեղորայքի պահանջվածից ավելի մեծ չափաբաժին Է ներարկել ծանր հիվանդ մարդկանց: Ավելի վաղ նա ցմահ բանտարկության Էր դատապարտվել այն բանից հետո, երբ խոստովանել Էր մի քանի պացիենտների սպանությունը: Հյոգելն աշխատել Է Դելմենհորսթ եւ Օլդենբուրգ քաղաքների կլինիկաներում: Հետաքննությունը պարզել Է, որ նա պատասխանատվություն Է կրում առնվազն 106 մարդու մահվան համար, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: в Германии бывший санитар признался в убийстве более 100 пациентов
Бывший санитар Нильс Хёгель признался в убийстве более 100 пациентов в Германии. Как передает Арменпресс, об этом сообщил во вторник телеканал NTV. Дело рассматривает суд города Ольденбург.
По данным следствия, обвиняемый вводил тяжелобольным людям избыточную дозу лекарства от сердечно-сосудистых заболеваний. Ранее он уже был приговорен к пожизненному заключению после того, как сознался в убийстве нескольких пациентов.
Хёгель работал в клиниках городов Дельменхорст и Ольденбург. Следствие полагает, что он несет ответственность за гибель по меньшей мере 106 человек.