Մարիամ Մերաբովան Հայաստանում հանդես կգա «Երջանկության 100 ժամ» համերգային ծրագրով
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարիամ Մերաբովայի համերգին Հայաստանի պետական ջազ նվագախմբի նվագակցությամբ (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Արմեն Հյուսնունց) հեղինակային մեկնաբանությամբ կներկայացվեն համաշխարհային ջազի դասական գործեր, ինչպես նաև Կոնստանտին Օրբելյանի, Առնո Բաբաջանյանի, Մարկ Մինկովի, Վալերի Զուբկովի, Մարկ Ֆրադկինի, Ժորժ Կարվարենցի, Արմեն և Լևոն Մերաբովների երգերը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, համերգային երեկոն կանցկացվի նոյեմբերի 29-ին՝ Արամ Խաչատրյան համերգասրահում:
Համերգի ընթացքում ելույթ կունենա «Miraif» նախագծի գեղարվեստական ղեկավար, դաշնակահար և կոմպոզիտոր Արմեն Մերաբովը:
«Երջանկության 100 ժամ» համերգային ծրագիրը հեղինակային երգի և համաշխարհային հիթերի, սովետական երգի ոսկե ֆոնդի սիրված մեղեդիների, ինչպես նաև հոլիվուդյան հիթերի համադրությունն է:
Մարիամ և Արմեն Մերաբովների առաջին մենահամերգը Հայաստանում տեղի է ունեցել 2011 թվականին: 2013-ին նրանք մասնակցել են Էմիլ Կարատի կազմակերպած «Երաժշտության շաբաթ Երևանում» փառատոնին, հանդես են եկել «Ջազի օր երեկոյին»: 2015-ին Մարիամ Մերաբովան հաջողված համերգային շրջագայությամբ հանդես է եկել Հայաստանում և Արցախում:

Мариам Мерабова выступит в Армении с концертной программой «100 часов счастья»
Мариам Мерабова выступит в Армении с концертной программой «100 часов счастья». Как передает «Арменпресс», концерт состоится 29-го ноября в концертном зале имени Арама Хачатуряна.
Мариам Мерабова выступит в сопровождении Государственного джаз - оркестра Армении (музыкальный руководитель и дирижер, Заслуженный деятель искусств Армении - Армен Уснунц) в авторских аранжировках в программе прозвучат композиции классики мирового джаза и песни Константина Орбеляна, Арно Бабаджаняна, Марка Минкова, Валерия Зубкова, Марка Фрадкина, Жоржа Гарваренца, Армена и Левона Мерабовых; на стихи Роберта Рождественского, Вероники Тушновой, Евгения Долматовского, Марины Цветаевой, Мариам Мерабовой.
Мариам Мерабова выступит в Армении с концертной программой «100 часов счастья». Программа «Сто часов счастья» - это сочетание авторской музыки и мировых хитов, любимых мелодий из золотого фонда советской песни, а также шлягеров Голливуда.
Первый концерт Мариам и Армена Мерабовых в Армении состоялся в 2011году, в 2013-м они принимали участие в фестивале «Неделя музыки в Ереване», в «Вечере джаза». В 2015-м Мариам Мерабова выступила с турне по Армении и Арцаху.