Կայացել է «Սասնա ծռեր» կուսակցության հիմնադիր համագումարը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Սասնա Ծռեր» կուսակցությունը որդեգրում է ազգային առաքելությանը միտված և Առաջին Հանրապետության ժառանգորդության վրա հիմնված իրավաքաղաքական հայեցակարգ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, սեպտեմբերի 29-ին կայացավ «Սասնա ծռեր» կուսակցության հիմնադիր համագումարը:
««Սասնա ծռեր»-ը լինելու է մեր պատկերացրած պետության հենասյուներից մեկը»,- ասաց «Հիմնադիր խորհրդարան»-ի քարտուղարության համակարգող Ժիրայր Սեֆիլյանը:
«Սասնա ծռեր» խմբավորման խոսնակ Վարուժան Ավետիսյանն էլ հավելեց, որ ժամանակն է վերստանձնելու հայության համամարդկային առաքելությունը, որը բխում է «Սասնա ծռեր» էպոսում հավատամքային համակարգից:
«Ամեն բան, այդ թվում ազգը կորցնում է ամեն ինչ և ինքն էլ ի վերջո կորչում է, եթե հետամուտ չի լինում իր առաքելությանը: Մենք ևս շեղվել ենք մեր առաքելությունից, և դա է պատճառը այն ամենի, ինչ մինչև օրս տեղի են ունում մեզ հետ, մնացյալը շղթաների օղակներ են»,-ասաց նա:
Վարուժան Ավետիսյանը հավելեց, որ «Սասնա Ծռեր» կուսակցությունը որդեգրում է ազգային առաքելությանը միտված և Առաջին Հանրապետության ժառանգորդության վրա հիմնված իրավաքաղաքական հայեցակարգ:

Состоялся учредительный съезд партии «Саснацрер»
Партия «Саснацрер» проводит политику, основанную на правово-политическую концепцию Первой Республики и отвечающую национальной миссии.
Как передает Арменпресс, 29 сентября состоялся учредительный съезд партии «Саснацрер».
«СЦ станет оплотом государства нашей мечты», - сказал координатор секретариата «Учредительного парламента» ЖирайрСефилян.
Спикер СЦ ВаружанАветисян сказал, что настала пора восстановить общечеловеческую миссию армянства, заложенную в эпосе «Саснацрер».
«Все, включая нацию, теряет все, и саманация в конце концов исчезает, если не выполняет свою миссию.Мы тоже отступили от нашей миссии, и это причина того, что происходит с нами до сего дня, все остальное–звенья одной цепи», - сказал он.
ВаружанАветисян утверждает, что партия «Саснацрер» будет проводить политику, основанную на правово-политическую концепцию Первой Республики и отвечающую национальной миссии.