Վանեցյանը հայկական ֆուտբոլի ղեկին. ՈՒԵՖԱ-ն անդրադարձել է ՀՖՖ նախագահի ընտրություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքն անդրադարձել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնում Արթուր Վանեցյանի ընտրությանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը նշում է, որ 38-ամյա Արթուր Վանեցյանը Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնում ընտրվել է 4 տարի ժամկետով:
«Ընտրությունից հետո ունեցած ելույթում նա ասել է, որ ղեկավարելու է «ֆուտբոլը բոլորի համար» սկզբունքով և կանի ամեն հնարավոր բան՝ հայկական ֆուտբոլը զարգացման նոր մակարդակի բարձրացնելու համար»,- գրում է ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:
Կայքը նաև ընդգծում է, որ ՀՖՖ նոր նախագահը հայտնել է, որ ֆեդերացիան աշխատելու է ապագայում տաղանդավոր ֆուտբոլիստներին բացահայտելու նոր համազգային համակարգ մշակելու ուղղությամբ: «Մենք պետք է ընդլայնենք հայկական ֆուտբոլի աշխարհագրությունը և իրականացնենք լայնամասշտաբ աշխատանքներ մարզերում»,- Արթուր Վանեցյանի խոսքերն է մեջբերում ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:

‘Vanetsyan at the helm in Armenia’, UEFA on new president of football federation
YEREVAN, SEPTEMBER 24, ARMENPRESS. UEFA, Union of European Football Associations, the administrative body for association football in Europe, has addressed the election of Arthur Vanetsyan as president of the football federation of Armenia.
Vanetsyan has been elected to a 4-year term. He serves as the director of Armenia’s National Security Service.
‘Speaking after his election, he said that he would be guided by the principle of “football for all”, and would do his utmost to take Armenian football to a new level of development,’ UEFA said.
The new FFA President explained that the association would work to create a new nationwide system to discover and develop talented young footballers for the future.
“We should expand the geography of Armenian football, and carry out large-scale work in the regions,” Vanetsyan stressed. “We will, of course, be cooperating with UEFA during the process,” UEFA quoted Vanetsyan.