Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու երաշխավորագիր է ստորագրել 45 պատգամավոր
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու երաշխավորագիր է ստորագրել 45 պատգամավոր, որոնց ճնշող մեծամասնությունը` «Հանրապետական» խմբակցությունից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին օգոստոսի 4-ին հրավիրված ասուլիսում լրագրողներին հայտնեց ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը:
«Պատգամավորները երաշխավորում են, որ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու դեպքում որևէ խնդիր չի առաջանա: Նրանց թվում են ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, երկու փոխնախագահները, մեծ մասը «Հանրապետական» խմբակցությունից են, բայց կան նաև այլ խմբակցությունների պատգամավորներ, մասնավորապես` Դաշնակցությունից»,- ասաց Սողոմոնյանը:
Սողոմոնյանը խոստացավ հրապարակել ստորագրած պատգամավորների անունները, եթե ստանա վերջիններիս համաձայնությունը:

Прошение об изменении меры пресечения в отношении Роберта Кочаряна подписали 45 депутатов
Прошение об изменении меры пресечения в отношении Роберта Кочаряна подписали 45 депутатов, подавляющее большинство из них - представители Республиканской фракции. Как передает Арменпресс, об этом сообщил на встрече с журналистами 4 августа глава пресс-службы второго президента Виктор Согомонян.
«Депутаты гарантируют, что в случае изменения меры пресечения никаких проблем не возникнет. Среди них – Ара Баблоян, два вице-спикера НС, большинство из РПА, но есть и представители других фракций, в частности – из АРФД», - сказал Согомонян.