Հնդկաստանի հյուսիսում 100-ից ավելի մարդ Է զոհվել տեղատարափներից
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկաստանի Ութար-Փրադեշի նահանգում, որին պատուհասել են հզոր մուսոնային անձրեւները, մեկ շաբաթվա ընթացքում զոհվել Է առնվազն 106 մարդ, եւս ավելի քան հարյուր բնակիչներ վերքեր են ստացել: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 1-ին հայտնել Է NDTV հեռուստաալիքը:
Նրա տվյալների համաձայն, երկրի հյուսիսի այդ տարածաշրջանում վերջին 24 ժամվա ընթացքում տարերային աղետի զոհ Է դարձել 14 մարդ, եւս 7-ը տուժել են: Վնասվել Է առնվազն 600 բնակելի շենք: Ութար-Փրադեշում հաստատված անբարենպաստ եղանակի պատճառով սատկել Է շուրջ 80 անասուն, վնասվել են ցանքատարածություններ:
Նահանգի գլխավոր նախարար Յոգի Ադիտյանաթհը տեղի իշխանություններին հանձնարարել Է նահանգի բնակիչներին ծանուցել գոյություն ունեցող սպառնալիքի մասին, ինչպես նաեւ կարգադրել Է առավելագույն օպերատիվությամբ ֆինանսական ու բժշկական օգնություն ցուցաբերել տուժած ընտանիքներին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

На севере Индии более 100 человек погибли из-за ливней
По меньшей мере 106 человек погибли, более 100 получили ранения занеделю виндийском штате Уттар-Прадеш, накоторый обрушились мощные муссонные ливни, передает всреду телеканалNDTV.
Согласно его данным, жертвами стихийного бедствия вэтом регионе насевере страны запоследние 24 часа стали 14 человек, еще семь пострадали. Не менее 600 жилых домов оказались повреждены. Непогода вУттар-Прадеше также послужила причиной гибели около80 голов скота, атакже посевов.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, главный министр штата Йоги Адитьянатх поручил местным властям оповестить жителей штата осуществующей угрозе, атакже распорядился максимально оперативно оказать финансовую имедицинскую помощь пострадавшим семьям.