Կոնգրեսականները Թրամփին ուղղված նամակում կոչ են անում հանդիպել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ Կոնգրեսի Հայկական հարցերով հանձնախմբի նախաձեռնած նամակը, որին աջակցել են Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարցերի հանձնաժողովի և հետախուզության հարցերով հանձնաժողովի ղեկավարները և որը ստորագրել է կոնգրեսի 48 անդամ, ուղարկվել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, asbarez.com-ը տեղեկացնում է, որ նամակում նրանք կոչ են անում Թրամփին հանդիպել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ՝ հայ-ամերիկյան երկխոսությունը և երկկողմ համագործակցությունն ընդլայնելու և խորացնելու շրջանակում:
«Մենք ուզում ենք շնորհակալություն հայտնել ԱՄՆ կոնգրեսի Հայկական հարցերով հանձնախմբի ղեկավարներին և բոլոր նրանց, ովքեր միացել են այս նամակին: Մենք միանում ենք մեր օրենսդիր ընկերներին՝ բարձր մակարդակով երկխոսությունը և երկկողմ առաջնահերթությունների շրջանակում համագործակցությունը խթանելու համատեքստում, հատուկ ուշադրություն ենք դարձնում հայ-ամերիկյան փոխշահավետ տնտեսական հարաբերությունների զարգացման հարցին»,- ասել է Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախմբի գործադիր տնօրեն Արամ Համբարյանը:

48 members of Congress urge President Trump to meet with Armenia’s PM
YEREVAN, AUGUST 1, ARMENPRESS. A bipartisan letter, spearheaded by the Armenian Caucus, backed by the bipartisan leaders of the U.S. House Foreign Affairs and Intelligence Committees, and signed by 48 members of Congress was sent Tuesday calling on U.S. President Trump to meet with Armenia’s new Prime Minister Nikol Pashinyan, as part of a larger effort to both broaden and deepen U.S.-Armenian dialogue and bilateral cooperation,Asbarez reports citing the Armenian National Committee of America (ANCA).
“We want to thank the leaders of the Congressional Caucus on Armenian Issues and all those who joined with them in signing this bipartisan appeal”, said Aram Hamparian, ANCA’s Executive Director. “We join with our legislative friends in promoting high-level dialogue and concrete cooperation across a broad set of bilateral priorities, with a special focus on the growth of mutually-beneficial U.S.-Armenia economic relations”.