Էդուարդ Շարմազանովը հայ-լեհական կապերի ամրապնդման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար պարգևատրել է լեհ պատգամավորներին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը hայ-լեհական կապերի ամրապնդման և Լեհաստանի հայ համայնքի 650-ամյակի կապակցությամբ հատուկ բանաձև ընդունելու գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար Լեհաստանի Հանրապետության սենատոր Յան Ժարին և Սեյմի պատգամավոր Թադեուշ Վոժնիակին հուլիսի 11-ին Վարշավայում հանձնել է ՀՀ ԱԺ նախագահի հուշամեդալներ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից:
Էդուարդ Շարմազանովը կարևորել է հայ և լեհ ժողովուրդների դարերի քննություն անցած բարեկամությունը և երախտագիտություն հայտնել լեհերին՝ հայ համայնքի նկատմամբ հարյուրամյակներ շարունակ ցուցաբերած բարեկամական վերաբերմունքի համար:
«Հայ և լեհ ժողովուրդների բարեկամության հիմքում ընկած են նախևառաջ քրիստոնեական արժեքները, և մենք՝ որպես քրիստոնյա երկու պետությունների պատգամավորներ, պետք է պահպանենք ու զարգացնենք այդ արժեքները»,- նշել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը:

Шармазанов вручил Яну Жару и Тадеушу Вожняку памятные медали за весомый вклад в укрепление армяно-польских связей
11 июля вице-спикер НС Э.Шармазанов в Варшаве вручил сенатору Яну Жару и депутату Сейма Республики Польша Тадеушу Вожняку памятные медали Председателя НС РА – за весомый вклад в укрепление армяно-польских связей и принятие специальной резолюции к 650-летию армянской общины Польши. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью НС Армении.
Э.Шармазанов подчеркнул многовековую дружбу армянского и польского народов, выразив признательность полякам за столетиями проявляемое к армянской общине дружественное отношение.
"В основе дружбы армянского и польского народов прежде всего – христианские ценности, и мы, как депутаты двух христианских государств, должны сохранять и развивать эти ценности”, - отметилвице-спикер НС.Читайте на: Հայերեն