Արա Բաբլոյանն արդյունավետ աշխատանք է մաղթել Օնտարիոյի խորհրդարանի անդամ ընտրված Արիս Պապիկյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը շնորհավորել է Արիս Պապիկյանին՝ Կանադայի Օնտարիո նահանգի խորհրդարանի անդամ ընտրվելու առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից:
«Հարգելի պարոն Պապիկյան,
ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Կանադայի Օնտարիո նահանգի խորհրդարանի անդամ ընտրվելու առթիվ:
Այս ուրախալի լուրը Հայաստանում ընդունեցինք որպես Կանադայի բարօրության համար ծավալած Ձեր մասնագիտական եւ հասարակական գործունեության, ինչպես նաեւ երկրի հայ համայնքի կյանքին տասնամյակներ շարունակ ակտիվ մասնակցության գնահատություն: Համոզված եմ, որ ընտրողների արտահայտած դիրքորոշումը նաեւ Հայ դատի՝ Տորոնտոյի գրասենյակի ղեկավարման, Հայոց ցեղասպանության ճանաչման եւ ցեղասպանությունների կանխարգելման նպատակով Կանադայի իշխանությունների հետ Ձեր երկար տարիների տքնաջան աշխատանքի արտացոլումն է:
Կանադան հավատարիմ մնաց համամարդկային արժեքներին եւ երկրորդ տուն ու հայրենիք դարձավ հատկապես Հայոց ցեղասպանությունը վերապրած հազարավոր գաղթականների համար՝ հետագայում ճանաչելով Հայոց ցեղասպանությունը: Ուստի լիահույս ենք, որ առաջիկա տարիներին Ձեր օրինաստեղծ աշխատանքը կդառնա հայ ժողովրդի յուրօրինակ շնորհակալությունն Օնտարիո նահանգին եւ Կանադային:
Հայաստանի Հանրապետությունն ու Կանադան բարեկամ եւ գործընկեր պետություններ են, ինչը դրսեւորվում է ամենատարբեր հարթակներում ու ձեւաչափերում սերտ համագործակցության տեսքով: Եվ բնական է, որ Ձեր խորհրդարանական գործունեությունն առաջին հերթին պիտի իր նպաստը բերի Ձեր երկու հայրենիքների միջեւ բարեկամական կապերի հետագա ամրապնդմանը:
Սիրելի պարոն Պապիկյան, մաղթում եմ Ձեզ արդյունավետ գործունեություն Օնտարիո նահանգի խորհրդարանում եւ նույնքան եռանդուն աշխատանք՝ ի շահ Կանադայի հայ համայնքի»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Ара Баблоян поздравил Ариса Папикяна с избранием членом парламента провинции Онтарио
Председатель НС Армении Ара Баблоян поздравил Ариса Папикяна с избранием членом парламента канадской провинции Онтарио. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью НС Армении.
В поздравительном послании Арису Папикяну Председатель НС, в частности, отметил:
“Благую весть об избрании членом парламента канадской провинции Онтариовосприняли в Армении как оценку Вашей профессиональной и общественной деятельности на благо Канады, долголетнего активного участия в жизни армянской общины страны. Уверен, что позиция избирателей – отражение Вашей кропотливой многолетней работы с властями Канадывруководстве офисом Ай дата в Торонто, признании Геноцида армян и предупреждению геноцидов.
Канада осталась приверженной общечеловеческим ценностям и стала вторым домом и родиной особенно для тысяч переживших Геноцид армян беженцев, а впоследствии признавшей Геноцид армян. Поэтому полон надежд, чтоВаша законотворческая работа в предстоящие годы станет своеобразной благодарностью армянского народа провинции Онтарио и Канаде.
Республика Армения и Канада – дружественные и партнерские государства, что проявляется в тесном сотрудничестве на самых различных площадках и форматах. И естественно, что Ваша парламентская деятельность в первую очередь должна внести свою лепту в дальнейшее развитие дружественных связей между Вашими двумя отечествами”.
Председатель НС в заключение пожелал г-ну Папикяну плодотворной деятельности в парламенте провинции Онтарио и столь же энергичной работы в интересах армянской общины Канады.