Արծրուն Հովհաննիսյանը հրապարակել է տեսանյութ Գյուննոտի հատվածում հայկական զինված ուժերի լիարժեք վերահսկողության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է տեսանյութ, որը վկայում է Գյուննոտի հատվածում հայկական զինված ուժերի լիարժեք վերահսկողության մասին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, տեսանյութը հրապարակվել է հետևյալ գրառմամբ. «Նկարահանված է հայկական դիրքերից, այն դիրքից, որը լիարժեք վերահսկողություն ունի գյուղի ավերակների նկատմամբ»:
Արծրուն Հովհաննիսյանը օրեր առաջ տեղեկացրել էր, որ սույն թվականի հունիսի 6-ին և 7- ին ադրբեջանական կողմը դիմել է ՀՀ ԶՈւ երի հրամանատարությանը, խնդրելով թույլատրել որոշ քաղաքացիներին՝ մոտենալ Գյուննոտ ավերակ բնակավայրի հարավային արվարձանի գերեզմանատեղիներին։
«Նման խնդրանք այդ հատվածում ադրբեջանական կողմը հայտնել է առաջին անգամ։ Հայկական կողմը, հավատարիմ լինելով մարդասիրական նորմերին և մշտապես կատարելով լարվածության թուլացման քայլեր, համաձայնել է թույլատրել խաղաղ բնակիչների՝ կարճ ժամանակով մոտենալ գերեզմանատեղիին»,-նշել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Ադրբեջանական կողմը շահարկեց հայկական կողմի բարի կամքի դրսևորումը՝ ներկայացնել այն իբր իրենց համար ձեռքբերում և այդ տարածքների նկատմամբ հսկողություն:

YEREVAN, JUNE 12, ARMENPRESS. The Armenian defense ministry has released footage proving that the Armenian Armed Forces have full control over the Gunnut section along the Nakhijevan border.
“Filmed from Armenian positions, from the position which has full control over the ruins of the village,” defense ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan said on Facebook.
Earlier Hovhannisyan had said that on June 6 and June 7 Azerbaijan requested permission from Armenia for certain citizens to approach a cemetery in the southern part of the former settlement.
Hovhannisyan had said that this was the first time ever Azerbaijan has made a similar request.
The Armenian military, citing commitment to humanitarian norms, eventually allowed the Azerbaijani citizens to visit the graves for a short period of time. But Azerbaijan, however, distorted the whole story and began manipulating the goodwill of the Armenian military, and falsely presented the entire story to be “an achievement and control over those territories”.