«Գահերի խաղի» աստղերին ինքնոչնչացող սցենարներ են բաժանել
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Գահերի խաղի» դերասան Նիկոլայ Քոսթեր Վալդաուն հայտարարել Է, որ սերիալի աստղերին եզրափակիչ եթերաշրջանի ինքնոչնչացող սցենարներ են բաժանել: Նրա խոսքը մեջբերել Է The Indepdndent-ը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Քոսթեր Վալդաուն հայտնել Է, որ տեքստերը բաժանվել են սոսկ Էլեկտրոնային տեսքով, իսկ յուրաքանչյուր տեսարանի նկարահանումներից հետո դրա վերաբերյալ հիշատակումն անհետացել Է սցենարից: Արտիստը պարզաբանել Է, որ հեռուստաշոուն ստեղծողներն այս կերպ փորձում են խուսափել սյուժեի արտահոսից: «Ամեն ինչ շատ, շատ խիստ Է: Այս տարի սա պարզապես խելագարության նոր աստիճան Է»,- նշել Է նա: Դերասանը գաղտնիության մակարդակը համեմատել Է «Առաքելություն. Անիրագործելի Է» կինոպատումի հետ:
«Գահերի խաղը» HBO ալիքում ցուցադրվում Է 2011 թվականից: Յոթերորդ եթերաշրջանն ավարտվել Է 2017-ի օգոստոսի 28-ին, վերջին ցուցադրված դրվագը սերիալների դիտումների ռեկորդ Է սահմանել:

Звездам «Игры престолов» раздали самоуничтожающиеся сценарии
Актер «Игры престолов»Николай Костер-Вальдаузаявил, что звездам сериала раздали самоуничтожающиеся сценарии к финальному сезону. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru, его слова передаетThe Independent.
По словам Костера-Вальдау, тексты распространялись только в электронном виде, а после съемок каждой сцены упоминание о ней исчезало из сценария. Артист пояснил, что так создатели телешоу пытаются избежать утечек сюжета. «Все очень, очень строго. В этом году это просто новая степень безумия», — отметил он. Актер сравнил уровень секретности с франшизой «Миссия: Невыполнима».
«Игра престолов» выходит на канале HBO с 2011 года. Седьмой сезон завершился 28 августа 2017-го, последний показанный эпизод установил рекорд среди сериалов по просмотрам.