Արա Բաբլոյանը շնորհավորել է խաղաղապահներին մասնագիտական օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Խաղաղապահի միջազգային օրվա առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից, ուղերձում ասվում է.
«Սիրելի խաղաղապահներ,
Հայաստանի Հանրապետության խորհրդարանի ու անձամբ իմ շնորհավորանքներն եմ փոխանցում ձեզ Խաղաղապահի միջազգային օրվա առթիվ և մաղթում անվտանգ ծառայություն ու բարի վերադարձ:
Դուք դժվարին ու շնորհակալ առաքելություն եք իրականացնում Հայաստանից շատ ու շատ հեռվում և բազմազգ խաղաղապահ ուժերի կազմում Հայաստանի աջակցությունն եք բերում աշխարհում խաղաղության վերահաստատման սուրբ գործին: Մենք հպարտանում ենք ձեր բարեխիղճ ու անձնվեր ծառայությամբ և դրան տրվող բարձր գնահատականով:
Կոսովոյում, Աֆղանստանում ու Լիբանանում բացվող ամեն խաղաղ կամ վտանգներով լի առավոտ ձեր հարազատների հետ մենք նույն ուրախությունն ու անհանգստությունն ենք ապրում:

Speaker Babloyan congratulates peacekeepers on their professional day
YEREVAN, MAY 29, ARMENPRESS. Speaker of the Parliament of Armenia Ara Babloyan addressed a congratulatory message on the International Day of Peacekeepers on May 29, the Parliament told Armenpress.
“Dear peacekeepers,
I extend the Armenian Parliament’s and my congratulations to you on the International Day of Peacekeepers and wish you safe service and good return.
You conduct a difficult and grateful mission very far from Armenia and bring Armenia’s support to the sacred task of reestablishment of peace in the world together with the multinational peacekeeping forces. We are proud of your honest and devoted service and the high appreciation given to that.
Together with your relatives we share the same happiness and worry every morning full of peace or dangers in Kosovo, Afghanistan and Lebanon.