Արա Բաբլոյանը շնորհավորել է խաղաղապահներին մասնագիտական օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Խաղաղապահի միջազգային օրվա առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից, ուղերձում ասվում է.
«Սիրելի խաղաղապահներ,
Հայաստանի Հանրապետության խորհրդարանի ու անձամբ իմ շնորհավորանքներն եմ փոխանցում ձեզ Խաղաղապահի միջազգային օրվա առթիվ և մաղթում անվտանգ ծառայություն ու բարի վերադարձ:
Դուք դժվարին ու շնորհակալ առաքելություն եք իրականացնում Հայաստանից շատ ու շատ հեռվում և բազմազգ խաղաղապահ ուժերի կազմում Հայաստանի աջակցությունն եք բերում աշխարհում խաղաղության վերահաստատման սուրբ գործին: Մենք հպարտանում ենք ձեր բարեխիղճ ու անձնվեր ծառայությամբ և դրան տրվող բարձր գնահատականով:
Կոսովոյում, Աֆղանստանում ու Լիբանանում բացվող ամեն խաղաղ կամ վտանգներով լի առավոտ ձեր հարազատների հետ մենք նույն ուրախությունն ու անհանգստությունն ենք ապրում:

Председатель НС Армении Ара Баблоян поздравил с Днем миротворца
Председатель НС Армении Ара Баблоян направил поздравительное послание в связи с Днем миротворца. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью НС Армении. В поздравлении сказано:
“Дорогие миротворцы,
от имени парламента РА и своего лично передаю поздравления в связи с Международным днем миротворца и желаю безопасной службы и счастливого возвращения.
Вы осуществляете трудную и благодарную миссию вдали от Армении и в составе многонациональных сил вносите святой долг в восстановление мира на планете. Мы гордимся вашей добросовестной и беззаветной службой и ее высокой оценкой.
Каждое мирное или полное опасностей утро в Косово, Афганистане и Ливане мы вместе с вашими родными одинаково переживаем радость и беспокойство.