Դուք վաղուց Ձեր ուրույն տեղն եք զբաղեցրել համաշխարհային երգարվեստում. Բաբլոյանը շնորհավորել է Ազնավուրին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է ֆրանսահայ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից:
«Հարգելի պարոն Ազնավուր,
սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 94-րդ տարեդարձի առթիվ եւ ջերմությամբ հիշում Ձեզ հետ ունեցած հանդիպումներս Հայաստանում, Ֆրանսիայում եւ Շվեյցարիայում:
Կատարողական բացառիկ արվեստի եւ հեղինակած շուրջ ութ հարյուր երգերի շնորհիվ Դուք վաղուց Ձեր ուրույն տեղն եք զբաղեցրել համաշխարհային երգարվեստում: Միաժամանակ ստեղծել եք էստրադային երգի ինքնատիպ եւ ունկնդրին այնքան հոգեհարազատ դպրոց` իրավամբ վաստակելով «մեծ շանսոնիե» կոչումը:
Հայաստանում սիրում են Ձեր երգերը, ուրախությամբ հետեւում են Ձեր ստեղծագործական ու բեմական հաջողություններին եւ հպարտանում Ձեզնով:
Անգնահատելի է այն հսկայական աշխատանքը, որը կատարեցիք Սպիտակի աղետալի երկրաշարժից հետո «Ազնավուրը Հայաստանին» հիմնադրամի միջոցով: Իսկ «Քեզ համար, Հայաստան» երգը դարձավ գթասրտության նորօրյա ու յուրօրինակ հիմն ողջ աշխարհում:
Սիրելի մաեստրո, մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, երջանկություն, ստեղծագործական անսպառ եռանդ եւ ամենայն բարիք»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Speaker of Parliament Babloyan congratulates Charles Aznavour on birthday
YEREVAN, MAY 22, ARMENPRESS. Speaker of the Parliament of Armenia Ara Babloyan congratulated world-renowned singer Charles Aznavour on the 94th birthday, the Parliament told Armenpress.
“Dear Mr. Aznavour,
I cordially congratulate you on your 94th birthday and warmly remember my meetings with you in Armenia, France and Switzerland.
Thanks to exclusive performing art and nearly eight hundred songs, you have long captured your unique place in the music art. At the same time you have created a unique school of pop song, earning the title of a “great chansonnier”.
People in Armenia love your songs, happily follow your creative and stage successes and are proud of you.
The significant work you did after the Spitak devastating earthquake through the Aznavour to Armenia fund is invaluable. And “For you, Armenia” song became a new and unique anthem of kindness across the world.
Dear Maestro, I wish you health, happiness, endless creative energy and all the best”, reads the Speaker’s congratulatory letter.