Կաննում կայացել Է «Հան Սոլո. Աստղային պատերազմներ: Պատմություններ» ֆիլմի պրեմիերան
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կաննի փառատոնի շրջանակներում կայացել Է «Հան Սոլո. Աստղային պատերազմներ: Պատմություններ» հանրաճանաչ կինոպատումի նոր մասի պրեմիերան: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:
Վերջին տարիներին ստուգատեսը տեղի չի ունենում առանց ամերիկյան բլոկբաստերների՝ աղմուկ հանած պրեմիերաների: Այս անգամ Լազուր ափին մրցույթից դուրս ներկայացրել են Ռոն Հովարդի «Հան Սոլո. Աստղային պատերազմներ:
Պատմություններ» ֆիլմը, որտեղ պատմվում Է սկսնակ մաքսանենգ եւ օդաչու Հան Սոլոյի պատմությունն Օլդեն Էրենռայքի կատարմամբ: Կինոնկարի նկարահանող խումբը՝ Էմիլյա Քլարքը, Փոք Բետանին, Օլդեն Էրենռայքը, Դոնալդ Գլովերը, Վուդի Հարելսոնը, Ռոն Հովարդը՝ Չուբաքքայի գլխավորությամբ, անցել են կարմիր ուղեգորգով: Լրագրողները բավականին ջերմ են ընդունել ֆիլմը:
«Ինձ շատ դուր եկան նոր «Աստղային պատերազմները»: Ֆիլմն ստիպեց ինձ կրկին երեխա զգալու: Դա կատարյալ զվարճանք Է, իսկական արկած, որն Էլ սպասում ես այդ կինոնկարից: Այն մեզ կրկին վերադարձնում Է մանկությունից ծանոթ աշխարհը»,- նշել Է քննադատ Ալեքս Բիլինգթոնը: Իր հերթին քննադատ Ջեյսոն Գրոբերը նշել Է, որ Էրենռայքի համար դյուրին չի եղել մտնել հռչակավոր Հան Սոլոյի դերի մեջ, որն սկզբնական ֆիլմում խաղացել Է Հարիսոն Ֆորդը:

В Каннах прошла премьера фильма "Хан Соло: Звёздные войны. Истории"
Мировая премьера новой части популярной франшизы "Хан Соло: Звёздные войны. Истории" прошла врамках Каннского фестиваля.Как передает Арменпресс, об этом сообщает корреспондент РИА Новости.
впоследние годы насмотре необходится ибез громких премьер американских блокбастеров. На этот раз наЛазурном берегу внеконкурса представили "Хан Соло: Звездные войны. Истории" Рона Говарда, вкотором рассказывается история начинающего контрабандиста ипилота Хана Соло висполнении Олдена Эренрайка.
Съёмочная группа картины, Эмилия Кларк, Пол Беттани, Олден Эренрайк, Дональд Гловер, Вуди Харельсон, Рон Говард воглаве сЧубаккой прошествовали покрасной дорожке.
журналисты довольно тепло приняли фильм. "Мне очень понравились новые "Звёздные войны". Фильм заставил меня снова почувствовать себя ребенком. Это чистое развлечение, настоящий экшн, который иждёшь отэтой картины. Она снова возвращает нас вмир, знакомый сдетства",— отметил критик Алекс Биллингтон.
В свою очередь критик Джейсон Горбер отметил, что Эренрайку было непросто вжиться вроль знаменитого Хана Сола, которого воригинальном фильме сыграл Харрисон Форд.