Սերեբրեննիկովի «Ամառ» ֆիլմը Կաննում դարձել Է կինոքննադատների վարկանիշի առաջատարը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կիրիլ Սերեբրեննիկովի «Ամառ» ֆիլմը Կաննում դարձել Է կինոքննադատների վարկանիշի առաջատարը՝ 2,4 բալ ստանալով 4-ից: Դա, ինչպես հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին, հետեւում Է Screen հանդեսի տվյալներից, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ընդամենը Կաննում չորրորդ օրը քննադատներին են ցուցադրել երեք մրցութային ֆիլմ: Իրանցի ռեժիսոր Ասղար Ֆարհադիի «Բոլորը գիտեն» բացման կինոնկարը՝ Խավիեր Բարդեմի եւ Պենելոպա Կրուզի մասնակցությամբ, ինչպես նաեւ եգիպտական ծագմամբ երիտասարդ ամերիկացի Ա.Բ. Շոքիի «Վերջին դատաստանի օրը»՝ Եգիպտոսում բորոտությամբ հիվանդի մասին, ստացել են 1,8-ական բալ:
Առջեւում դեռ փառատոնի ութ օրերն են: Ընդամենը մրցույթին մասնակցում Է 21 ֆիլմ: Լրագրողները դեռ պետք Է դիտեն, մասնավորապես, Պավել Պավլիկովսկու, Ժան Լյուկ Գոդարի, Ջաֆար Փանահիի եւ Սփայք Լիի կինոնկարները:

Фильм Серебренникова "Лето" стал лидером в рейтинге кинокритиков в Канне
Фильм Кирилла Серебренникова "Лето" стал лидером врейтинге кинокритиков вКанне, получив оценку 2,4 балла из4, следует изданных журналаScreen.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, всего начетвёртый день вКанне критикам показали три конкурсных фильма. Картина открытия "Все знают" иранского режиссёра Асгара Фархади сХавьером Бардемом иПенелопой Крус, атакже дебютный фильм молодого американца А.Б. Шоки египетского происхождения "Судный день" пробольного проказой вЕгипте получили по1,8 балла.
Впереди ещё восемь дней фестиваля. Всего вконкурсе участвует 21 фильм. Журналистам ещё предстоит, вчастности, увидеть картины Павла Павликовского, Жан-Люка Годара, Джафара Панахи иСпайка Ли.