ԱԺ աշխատակազմը կշարունակի լինել ամենակարգապահ և ամենակազմակերպված կառույցներից մեկը. Արա Սաղաթելյան
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահի պաշտոնի ստանձնմանը նվիրված ՀՀ Ազգային ժողովի հատուկ նիստի նախապատրաստական աշխատանքներին գործուն մասնակցություն ցուցաբերելու եւ ծառայողական պարտականությունները բարձր արդյունավետությամբ կատարելու համար մայիսի 5-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհակալագրերով են պարգեւատրվել պետական համակարգի աշխատակիցներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից, ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանն իր խոսքում նշել է, որ նախապատրաստական փուլում մասնագիտական մոտեցումը եւ արհեստավարժությունը նախապայման ստեղծեցին, որպեսզի արարողությունը բարձր գնահատականի արժանանա ինչպես երկրի քաղաքական ղեկավարության, այնպես էլ միջազգային կառույցների ու հյուրերի կողմից:
Արա Սաղաթելյանը մասնավորապես ընդգծել է, որ խորհրդարանն ունի իրավիճակը կայունացնող առաքելություն, ինչը հատկապես կարեւոր է այս շրջանում՝ փաստելով, որ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմը քաղաքական ուժերից անկախ մասնագիտական գործունեություն իրականացնող մարմին է եւ անկախ քաղաքական հանգամանքներից պարտավոր է շարունակել լինել ամենակարգապահ, ամենակազմակերպված եւ ամենաարդյունավետ կառույցներից մեկը մեր երկրում:
Շնորհակալություն հայտնելով կատարված եւ կատարվող աշխատանքների համար՝ Արա Սաղաթելյանը հավելել է, որ Ազգային ժողովի աշխատակազմը, լինելով ապաքաղաքական մարմին, անկախ յուրաքանչյուրի անձնական մոտեցումներից եւ համակրանքից, պետք է շարունակի ապահովել հավասար պայմաններ Ազգային ժողովում ներկայացված բոլոր քաղաքական ուժերի համար:
ՀՀ Ազգային ժողովի հատուկ նիստում երդմամբ Արմեն Սարգսյանը ապրիլի 9-ին ստանձնել է ՀՀ Նախագահի լիազորությունները:

Аппарат НС будет и впредь одной из самых дисциплинированных структур в нашей стране: А.Сагателян
За деятельное участие и высокоэффективное исполнение служебных обязанностей в подготовительных работах специального заседания Национального Собрания Армении, посвященногоинаугурации президента Армении,сотрудники государственной системы 5 мая награждены Благодарственными грамотами председателя НС.
Как сообщили Арменпресс в Управлении НС Армении по связям с общественностью и СМИ, руководитель-генеральный секретарь аппарата НС А.Сагателян в своем слове отметил, что на подготовительном этапе профессиональный подход и слаженная работа создали предпосылки, чтобы церемония удостоилась высокой оценки как политического руководства страны, так имеждународных структур и гостей.
А.Сагателян,в частности, отметил, что парламент наделен стабилизирующей положение миссией, что особенно важно в настоящее время. Он подчеркнул, что Аппарат НС, независимо от политических сил, орган, осуществляющий профессиональную деятельность, и независимо от политических обстоятельств обязан и впредь оставаться одной из самых дисциплинированных, организованных и эффективных структур в нашей стране.
Поблагодарив за выполненную и исполняемую работу, А.Сагателян добавил, чтоаппарат НС, являясь аполитичным органом, независимо от личных подходов и симпатий каждого, должен продолжать обеспечивать равные условия для всех представленных в парламенте политических сил.