ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ֆելիքս Ցոլակյանը քվեարկել է Նիկոլ Փաշինյանի օգտին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ֆելիքս Ցոլակյանը կողմ է քվեարկել վարչապետի պաշտոնում Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությանը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Ազգային ժողովի կայքում նիստերի արձանագրության բաժնում հրապարակվել են անհատական քվեարկության արդյունքները, որից պարզ է դառնում, որ Ցոլակյանը կողմ է քվեարկել Փաշինյանի թեկնածությանը:
«Ես քվեարկել եմ ժողովրդի թեկնածուի օգտին՝ իմ խղճի թելադրանքով»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Ցոլակյանը։
Նիստից բացակայել է ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գրիգոր Ավալյանը, ով մամուլում շրջանառվող լուրերի համաձայն վայր է դրել պատգամավորական մանդատը:
Փաշինյանի օգտին կողմ են քվեարկել ՀՅԴ և «Ծառուկյան» խմբակցությունները: ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը ավելի վաղ հայտարարել էր, որ չի մասնակցելու քվեարկությանը:

Член РПА Феликс Цолакян проголосовал за кандидатуру Никола Пашиняна
Член парламентской фракции Республиканской партии Армении (РПА) Феликс Цолакян проголосовал за кандидатуру Никола Пашиняна на посту премьер-министра.
Как сообщает Арменпресс, результаты индивидуального голосования опубликованы на официальном сайте Национального Собрания, из которых становится ясно, что Цолакян проголосовал за кандидатуру Пашиняна.
Депутат от Республиканской партии Армении Григор Авалян отсутствовал на заседании. Согласно слухам, он сложил депутатский мандат.
Фракции АРФ «Дашнакцутюн» и блок «Царукян» проголосовали за Пашиняна. Секретарь фракции АРФ «Дашнакцутюн» Агван Варданян ранее заявил, что не будет голосовать.