ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ֆելիքս Ցոլակյանը քվեարկել է Նիկոլ Փաշինյանի օգտին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ֆելիքս Ցոլակյանը կողմ է քվեարկել վարչապետի պաշտոնում Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությանը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Ազգային ժողովի կայքում նիստերի արձանագրության բաժնում հրապարակվել են անհատական քվեարկության արդյունքները, որից պարզ է դառնում, որ Ցոլակյանը կողմ է քվեարկել Փաշինյանի թեկնածությանը:
«Ես քվեարկել եմ ժողովրդի թեկնածուի օգտին՝ իմ խղճի թելադրանքով»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Ցոլակյանը։
Նիստից բացակայել է ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գրիգոր Ավալյանը, ով մամուլում շրջանառվող լուրերի համաձայն վայր է դրել պատգամավորական մանդատը:
Փաշինյանի օգտին կողմ են քվեարկել ՀՅԴ և «Ծառուկյան» խմբակցությունները: ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը ավելի վաղ հայտարարել էր, որ չի մասնակցելու քվեարկությանը:

One ruling party MP votes in favor of Pashinyan
YEREVAN, MAY 1, ARMENPRESS. MP Felix Tsolakyan representing the ruling Republican Party of Armenia voted in favor of Nikol Pashinyan.
ARMENPRESS reports the results of voting were published in the official website of the parliament of Armenia, that shows that Tsolakyan voted in favor of Nikol Pashinyan.
“I have voted in favor of the people’s candidate according to my conscience”, Tsolakyan posted on his Facebook page.
Grigor Avalyan, another MP representing the ruling party, was absent from the special session. According to some media reports, he has stepped down.
ARF (Dashnaktsutyun) and “Tsarukyan” bloc factions have voted in Favor of Nikol Pashinyan. Earlier, ARF MP Aghvan Vardanyan announced that he will not participate in the voting.