100-ից ավելի երկրների ներկայացուցիչներ են մասնակցելու Սոչիի անվտանգության խորհրդաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավելի քան 100 երկրների ներկայացուցիչներ են մասնակցելու անվտանգության հարցերը տնօրինող բարձրաստիճան ներկայացուցիչների միջազգային հանդիպմանը, որն ապրիլի 25-26-ին տեղի կունենա Սոչիում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին:
«Ավելի քան 100 պետություններ հաստատել են իրենց մասնակցությունը անվտանգության հարցերը տնօրինող բարձրաստիճան ներկայացուցիչների 9-րդ միջազգային հանդիպմանը, որն ապրիլի 25-26-ին կայանալու Է Սոչիում»,-հայտնել են Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի մամուլի ծառայությունում:
Միջոցառմանը կմասնակցեն անվտանգության խորհուրդների քարտուղարներ, նախարարներ, նախագահների ու վարչապետների՝ ազգային անվտանգության հարցերով օգնականներ եւ խորհրդականներ, հատուկ ծառայությունների ղեկավարներ: Ապրիլի 24-ին խորհրդաժողովի մասնակիցները կանցկացնեն երկկողմ բանակցություններ: «Օրակարգը ձեւավորվել Է նախորդ խորհրդաժողովների արդյունքների եւ միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգության բնագավառում ընթացիկ իրադրության հաշվառմամբ»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ:

В конференции по безопасности в Сочи 25-26 апреля примут участие более 100 стран
Представители более 100 стран примут участие в международной встрече высоких представителей, курирующих вопросы безопасности, которая пройдет в Сочи 25-26 апреля, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс. "Более 100 государств подтвердили свое участие в IX международной встрече высоких представителей, курирующих вопросы безопасности, которая пройдет в Сочи 25-26 апреля", - сообщили в пресс-службе Совбеза России.
В мероприятии примут участие секретари Советов безопасности, министры, помощники и советники президентов и премьер-министров по национальной безопасности, руководители спецслужб. 24 апреля участники конференции проведут двусторонние переговоры.
"Повестка дня сформирована с учетом результатов предыдущих конференций и текущей ситуации в сфере международной и региональной безопасности", - говорится в сообщении.