Ալժիրում ավիաաղետի զոհ Է դարձել 257 մարդ. ԶԼՄ-ներ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ալժիրում ապրիլի 11-ին Իլ-76ՏԴ ռազմափոխադրական ինքնաթիռի կործանման զոհ Է դարձել 257 մարդ: Ինչպես հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը, այս ճշտված տվյալները ներկայացրել Է Ալժիրի պետական հեռուստատեսությունը: Ավելի վաղ Ալժիրի քաղաքացիական պաշտպանության վարչությունը հայտնել Էր, որ ավիաաղետի հետեւանքով զոհվել Է 181 մարդ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ալժիրի զինված ուժերի ինքնաթիռը, որը կատարում Էր Բուֆարիկ-Տինդուֆ-Բեշար չվերթը, ընկել Է երկրի մայրաքաղաքից 50 կիլոմետր հեռավորության վրա գտնվող Բուֆարիկում ռազմակայանի օդանավակայանից թռիչքից մի քանի րոպե անց: Գյուղատնտեսական հողատարածքում ընկնելուց անմիջապես հետո օդանավը բռնկել Է:
Ալժիրի ազգային պաշտպանության նախարարությունը հաստատել Է ռազմափոխադրական ինքնաթիռի կործանման փաստը: Աղետի վայր Է ժամանել փոխնախարար բանակի գեներալ Ահմեդ Հայդ Սալահը: Ստեղծվել Է արտակարգ պատահարի բոլոր հանգամանքների հետաքննության հանձնաժողով, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: жертвами авиакатастрофы в Алжире стали 257 человек
Жертвами крушения военно-транспортного самолета Ил-76ТД в Алжире в среду стали 257 человек. Такие уточненные данные привело алжирское государственное телевидение. Ранее Управление гражданской обороны Алжира сообщило, что в результате авиакатастрофы погиб 181 человек, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Самолет ВС Алжира, следовавший по маршруту Буфарик - Тиндуф - Бешар на юго-западе страны, упал через несколько минут после взлета с аэродрома военной базы в Буфарике в 50 км к югу от столицы страны - Алжира. Сразу после падения на сельскохозяйственное поле борт загорелся.
Министерство национальной обороны Алжира официально подтвердило факт крушения транспортного самолета. На место авиакатастрофы прибыл замминистра генерал армии Ахмед Гайд Салах. Создана комиссия по расследованию всех обстоятельств ЧП.