Ալժիրում ավիաաղետի զոհ Է դարձել 257 մարդ. ԶԼՄ-ներ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ալժիրում ապրիլի 11-ին Իլ-76ՏԴ ռազմափոխադրական ինքնաթիռի կործանման զոհ Է դարձել 257 մարդ: Ինչպես հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը, այս ճշտված տվյալները ներկայացրել Է Ալժիրի պետական հեռուստատեսությունը: Ավելի վաղ Ալժիրի քաղաքացիական պաշտպանության վարչությունը հայտնել Էր, որ ավիաաղետի հետեւանքով զոհվել Է 181 մարդ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ալժիրի զինված ուժերի ինքնաթիռը, որը կատարում Էր Բուֆարիկ-Տինդուֆ-Բեշար չվերթը, ընկել Է երկրի մայրաքաղաքից 50 կիլոմետր հեռավորության վրա գտնվող Բուֆարիկում ռազմակայանի օդանավակայանից թռիչքից մի քանի րոպե անց: Գյուղատնտեսական հողատարածքում ընկնելուց անմիջապես հետո օդանավը բռնկել Է:
Ալժիրի ազգային պաշտպանության նախարարությունը հաստատել Է ռազմափոխադրական ինքնաթիռի կործանման փաստը: Աղետի վայր Է ժամանել փոխնախարար բանակի գեներալ Ահմեդ Հայդ Սալահը: Ստեղծվել Է արտակարգ պատահարի բոլոր հանգամանքների հետաքննության հանձնաժողով, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

YEREVAN, APRIL 11, ARMENPRESS. At least 257 people have been killed after a military plane crashed near the Boufarik airbase outside the Algerian capital, Algiers, according to the local state television.
The incident happened shortly after the aircraft took off
Most of the dead are army personnel and their families, according to the defence ministry. Ten crew members were also killed.
It is the deadliest plane crash since July 2014, when all 298 people on board Malaysian Airlines flight MH17 died when it was shot down over eastern Ukraine.
It is also the second-deadliest plane crash since 2003.
The plane, an Ilyushin Il-76, was travelling to Bechar in the south-west of the country, BBC reported.
Earlier the death toll was believed to be 181 people.
Ennahar TV quoted an Algerian ruling party official as saying that 26 people onboard were members of the Polisario Front, a separatist movement in West Sahara - a territory also claimed by Morocco, Al Jazeera said.