Թուրքիան «վախեցրել է» ԱՄՆ-ին պատասխան պատժամիջոցների հնարավորությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիան պատրաստ է պատասխանել ԱՄՆ-ի կողմից հնարավոր պատժամիջոցներին: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին գերմական Zeit թերթին տված հարցազրույցում նշել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն:
Հարցին, թե ինչպես է Թուրքիան պատրաստվում արձագանքել հնարավոր պատժամիջոցներին, որոնք քննարկվում են ամերիկյան կոնգրեսում, Չավուշօղլուն նշել է. «Եթե նրանք ցանկանում են պատժել Թուրքիային պատժամիջոցներով, ապա Թուրքիան այլ կերպ կարձագանքի, քան Ռուսաստանն ու մյուս երկրները»:
«Մենք կպատասխանենք: Դուք չպետք է սպառնաք մեզ: ԱՄՆ սպառնում է շատերին՝ ասելով մոտավորապես այսպես. «գազ մի գնեք այդ կամ այն երկրից»: Այդպես չի կարելի»,- ավելացրել է Չավուշօղլուն:

Турция предупредила об ответе на возможные санкции США
Турция готова дать ответ навозможные санкции США. Как передает Арменпресс, об этом заявил глава МИД страны Мевлют Чавушоглу винтервью немецкой газетеZeit.
В ответ навопрос журналиста, какТурция собирается реагировать навозможные санкции, которые обсуждаются вамериканском конгрессе, Чавушоглу сказал: "Если они (США) хотят наказать Турцию санкциями, Турция будет реагировать иначе, чем Россия илидругие страны".
"Мы ответим. Вы недолжны нам угрожать. США угрожают многим, говоря что-то вроде: " Не покупайте газ изтой илииной страны". Так непойдет",- добавил он.