ԱՄՆ-ում կհայտնվի սենատորի պաշտոնում ծննդաբերած առաջին կինը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իլինոյսի նահանգից ԱՄՆ-ի սենատոր Թեմի Դաքուորթը հունվարի 23-ին հայտարարել Է, որ հղի Է. այսպիսով, Դաքուորթը կարող Է դառնալ առաջին կինը, որը երեխա Է բերում ԱՄՆ-ի սենատորի պաշտոնում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Սենատորը Chicago Tribune թերթին հայտարարել Է, որ իր երկրորդ երեխային սպասում Է 2018 թվականի գարնանը:
Անցյալում ինը կանայք են ծննդաբերել՝ լինելով Կոնգրեսի անդամներ, բայց նրանք բոլորն աշխատել են Ներկայացուցիչների պալատում: Դաքուորթն իր առաջին երեխային ունեցել Է 2014 թվականին՝ նույնպես լինելով պալատի պատգամավոր: Դաքուորթը 49 տարեկան Է, նա 2004 թվականին երկու ոտքերը կորցրել Է Իրաքում պատերազմի ընթացքում, երբ ուղղաթիռը, որի օդաչուն ինքն Էր, խփվել Է հրթիռով: Նա Սենատում ընտրվել Է 2016 թվականին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В США появится первая родившая на посту сенатора женщина
Сенатор США отштата Иллинойс Тэмми Дакуорт объявила вовторник, что беременна; таким образом, Дакуорт может стать первой женщиной, родившей ребенка напосту сенатора США.
Сенатор заявила газете Chicago Tribune, что ожидает своего второго ребенка весной 2018 года.
В прошлом девять женщин рожали, будучи членами конгресса, новсе они работали впалате представителей. Дакуорт родила своего первого ребенка в2014 году, также будучи депутатом палаты,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Дакуорт 49 лет, она потеряла обе ноги в2004 году входе войны вИраке, когда вертолет, пилотом которого она была, был сбит ракетой. Она была избрана всенат в2016 году.