ԱԺ նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամանորի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանըշնորհավորական ուղերձ է հղել Ամանորի առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրինՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է.
ընդունեք, խնդրեմ, անկեղծ շնորհավորանքներս ու բարեմաղթանքներս Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդի տոների առթիվ:
Այս րոպեներին մենք եւս մեկ անգամ ամփոփում ենք մեր մտքերն ու զգացմունքները, համեմատում ակնկալիքներն իրականության հետ` գիտակցելով, որ դեռ շատ անելիքներ ունենք: Բոլորիս երազանքն է ստեղծել զարգացած, արդար ու անվտանգ պետություն:
Մեզնից է կախված, թե ներկայում արժեքավոր ինչ կստեղծենք վաղվա սերունդների համար: Վստահ եմ, որ մեր երկրի ու միմյանց հանդեպ ունեցած սրտացավությունը, սերը եւ ջերմությունը մեզ կբավականացնեն` հասնելու համազգային, ընտանեկան ու անձնական նպատակներին: Այդպես միասնաբար 2018 թվականին արժանապատվորեն պետք է նշենք Հայաստանի առաջին հանրապետության հռչակման 100-ամյա հոբելյանը, ինչպես նաեւ մայրաքաղաք Երեւանի հիմնադրման 2800-ամյակը եւ արցախյան շարժման 30-ամյակը: Սիրելի հայրենակիցներ, կրկին շնորհավորում եմ բոլորիդ Հայաստանում, Արցախում եւ Սփյուռքում, մաղթում եմ առողջություն, խաղաղություն ու բարօրություն:
Թող Նոր տարին երջանկություն ու հաջողություն բերի ձեր ընտանիքներին ու հարազատներին: Շնորհավոր Ամանոր եւ Սուրբ Ծնունդ»:

Председатель Национального Собрания Армении направил праздничное послание по случаю Нового года
Председатель Национального Собрания Армении Ара Баблоян направил праздничное послание по случаю Нового года. Как сообщили Арменпресс в Управлении НС Армении по связям с общественностью и СМИ, в послании говорится:
«Дорогие сограждане,
Примите, пожалуйста, мои искренние поздравления и наилучшие пожелания по случаю праздников Нового года и Рождества.
В эти минуты мы еще раз обобщаем наши мысли и чувства, сравниваем ожидания с действительностью, осознавая, что очень многое предстоит сделать. Мы все мечтаем о развитом, справедливом и безопасном государстве.
От нас зависит, какие ценные вещи мы создадим сейчас для поколений завтрашнего дня». Убежден, что наша любовь, привязанность и теплота к своей стране и друг другу достаточны для достижения национальных, семейных и личных целей. Таким образом, в 2018 году мы должны вместе отметить 100-летие провозглашения Первой Армянской Республики, а также 2800-летие столицы Еревана и 30-летие Арцахского движения.
Я еще раз поздравляю всех вас в Армении, Арцахе и Диаспоре и желаю вам здоровья, мира и процветания. Пусть Новый год принесет счастье и успех вашим семьям и родственникам.