Թուրքիայի ներկայիս վիճակից դուրս գալու համար կա նաև Աբդուլլահ Գյուլի կարիքը. Փայլան
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի մեջլիսի հայ պատգամավոր Գարո Փայլանը հայտարարել է, որ երկրի նախկին նախագահ Աբդուլլահ Գյուլի աջակցությունն ու օգնությունը խիստ կարևոր է՝ դուրս բերելու երկիրն այն վատ վիճակից, ուրում այն գտնվում է: Ինչպեսհաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է թուրքական Diken-ը:
Թուրքական հեռուստաալիքներից մեկին հյուրընկալված Փայլանը նշել է, որ ներկայում երկիրն այնպիսի կործանման մեջ է, որ իրենք ցանկացած ձայնի կարիք ունեն: Լրագրողի հարցին ի պատասխան, թե արդյոք այդ անձանց շարքում է նաև նախկին նախագահ Գյուլը՝ հայ պատգամավորն ասել է. «Իհարկե կարիքը կա: Այժմ մի այնպիսի ժամանակաշրջանում ենք, որտեղ պետք է բոլորը պատասխանատվություն վերցնեն: Երկիրը խավարի մեջ է խրվում: Աբդուլլահ Գյուլը ժամանակին նախագահ է եղել, այս երկրի քաղաքական գործիչներից է: Անհրաժեշտ է, որ նա էլ պատասխանատվություն վերցնի իր վրա»:
Փայլանը համոզմունք է հայտնել, որ այն պտտահողմից, որում այժմ գտնվում է երկիրը, կամ իրենք դուրս կգան կորուստներով, մարդկանց մահերով, տնտեսությունը կործանելով, կամ գործի կդնեն մի առաջարկ, որը թույլ կտա արագ կարգի բերել ամեն բան:

Turkey also needs Abdullah Gul to get out from current situation – Garo Paylan
YEREVAN, DECEMBER 29, ARMENPRESS. Ethnic Armenian lawmaker of the Turkish parliament Garo Paylan announced that the support and assistance of former Turkish president Adbullah Gul is strictly important for getting out the country from the current bad situation, Diken reports.
Paylan said at present Turkey is in such a devastating situation that they need any voice. In response to the journalist’s question that whether former president Gul is among these people, Paylan said: “Of course, he is needed. Now we are in an era where everyone should take a responsibility. The country is in darkness. Abdullah Gul was once a president, one of the political figures of this country. He also needs to take a responsibility for himself”.
Paylan expressed confidence that they will overcome the current situation either by losses, deaths, destroying the economy or will push forward a proposal that will enable to quickly solve everything.