Հարավային Կորեայի նախագահը Սի Ցզինպինի հետ քննարկել Է Կորեական թերակղզու խնդիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այցով Չինաստանում գտնվող Հարավային Կորեայի նախագահ Մուն Չժե Ինը ՉԺՀ-ի նախագահ Սի Ցզինպինի հետ կայացած հանդիպմանը հայտարարել Է, որ Սեուլը հաստատակամորեն խաղաղ մեթոդներ Է կիրառելու Կորեական թերակղզու խնդրի կարգավորման համար, տեղեկացնում Է «Արմենպրեսը»:
«Հարավկորեական կողմը հաստատակամորեն, բոլոր ուժերով Կորեական թերակղզու խնդիրը լուծելու Է խաղաղ մեթոդներով»,-Մուն Չժե Ինի խոսքից մեջբերում Է արել «Սինհուա» գործակալությունը:
Հարավային Կորեայի նախագահը նաեւ հայտարարել Է, որ Սեուլը պատրաստ Է Պեկինի հետ աշխատել տարածաշրջանի խաղաղության ու կայունության պահպանման համար, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Сеуле пообещали придерживаться мирных путей в решении проблемы КНДР
Находящийся свизитом вКитае президент Южной Кореи Мун Чжэ Ин вовремя встречи спредседателем КНР Си Цзиньпином заявил, что Сеул будет твердо придерживаться мирных методов вурегулировании проблемы Корейского полуострова, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Южнокорейская сторона будет твердо, всеми силами решать проблему Корейского полуострова мирными методами",— цитирует Мун Чжэ Ина агентствоСиньхуа.
Южнокорейский президент также выразил готовность Сеула работать сПекином дляподдержания регионального мира истабильности.