Իրաքում ահաբեկչության համար մահապատժի են ենթարկել 38 դատապարտյալների
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրաքի իշխանություններն ի կատար են ածել մահապատիժը 38 դատապարտյալների նկատմամբ, որոնք մեղադրվում Էին ահաբեկչության մեջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Իրաքի արդարադատության նախարարությունը:
«Ի կատար Է ածվել ահաբեկչության համար մահապատիժը 38 դատապարտյալների նկատմամբ»,-ասված Է նախարարության հայտարարության մեջ:
Ինչպես նշել Է գերատեսչությունը, մահապատիժն իրականացվել Է դատավճիռների վերջնական հաստատումից ու հանրապետության ղեկավարության կողմից հավանության արժանանալուց հետո:
Իրաքի վարչապետ Հայդեր ալ Աբադին դեկտեմբերի 9-ին հայտարարել Է Իրաքում «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման դեմ պատերազմի հաղթական ավարտի մասին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Ираке казнили 38 осужденных за терроризм
Иракские власти привели висполнение смертный приговор 38 осужденным затерроризм.Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом сообщило министерство юстиции Ирака.
"Исполнен смертный приговор вотношении 38 осужденных затерроризм",— говорится взаявлении министерства.
Как заявило ведомство, казнь состоялась после окончательного подтверждения приговоров иодобрения руководством республики.
Премьер-министр Ирака Хайдер аль-Абади 9 декабря заявил опобедном завершении войны вИраке против террористической группировки"Исламское государство"*.