Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է ԳԴՀ դեսպան Բերնհարդ Մաթիաս Քիսլերին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը նոյեմբերի 28-ին ընդունել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բերնհարդ Մաթիաս Քիսլերին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից:
Կողմերը բարձր են գնահատել հայ-գերմանական հարաբերությունների ներկա մակարդակը եւ կարեւորել երկկողմ կապերի հետագա զարգացումը, միջխորհրդարանական կապերի խորացումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացմանը, միջազգային տարբեր հարթակներում համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

YEREVAN, NOVEMBER 28, ARMENPRESS. Vice Speaker of the Parliament Arpine Hovhannisyan on November 28 had a meeting with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Germany to Armenia Bernhard MatthiasKiesler, press service of the Parliament told Armenpress.
The sides highly appreciated the current level of Armenian-German relations and attached importance to the further development of bilateral ties, as well as deepening of inter-parliamentary relations.
During the meeting a number of issues relating to the development of inter-parliamentary ties and cooperation in different international platforms were discussed.