Ղրղզստանի գազային ոլորտում ռուսական ընդհանուր ներդրումները հասնում են 100 միլիարդ ռուբլու. ռուս դիվանագետ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական ներդրումները Ղրղզստանի գազային ոլորտում կազմում են շուրջ 100 միլիարդ ռուբլի: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ՏԱՍՍ-ը, նման հայտարարությամբ հանդես է եկել ՌԴ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Գենադի Գատիլովը:
«Ղրղզստանի գազային, տրանսպորտային և գազաբաշխիչ ոլորտներում Ռուսաստանի ներդրումները կազմում են շուրջ 100 միլիարդ ռուբլի»,- նշել է ռուս դիվանագետը:
Նրա խոսքով՝ ներդրումների կենսագործման հետևանքով Ղրղզստանի գազաֆիկացման մակարդակը ներկայիս 22 տոկոսից կհասնի 60 տոկոսի:

Россия инвестирует в газовую отрасль Киргизии 100 млрд рублей
Общий объем российских инвестиций в газовую отрасль Киргизии составит 100 млрд рублей. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом в понедельник заявил замглавы МИД РФ Геннадий Гатилов, выступая на шестом форуме ООН по промышленному развитию (ЮНИДО) по вопросам всеохватывающего и устойчивого промышленного развития.
"Общий объем инвестиций в газотранспортную и газораспределительную сеть Киргизии составит 100 млрдрублей", - отметил дипломат, говоря о том, какие действия предпринимает Россия в рамках программыпартнерства между странами.
"Уровень газификации в результате осуществления этого плана должен вырасти с нынешних 22 до 60%", - указал Гатилов.