«Խոսափողը գեթ մեկ օրով երեխաներին». նոյեմբերի 20-ին Ազգային ժողովում կկազմակերպվի հատուկ նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհում նոյեմբերի 20-ին նշվում է Երեխաների համաշխարհային օրը, որը նաեւ «Երեխայի իրավունքների մասին» կոնվենցիայի ընդունման օրն է:Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից, այդ օրը ՀՀ Ազգային ժողովը միանում է ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի՝ խոսափողը գեթ մեկ օրով երեխաներինտրամադրելուհամաշխարհային նախաձեռնությանը:
ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճում ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի, ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի եւ ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովները կազմակերպում են հատուկ նիստ, որի ընթացքում երեխաները կհնչեցնեն իրենց հուզող խնդիրներն ու դրանց լուծման իրենց տարբերակները:
Նիստում բացման խոսքով հանդես կգա ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը: Միջոցառումը կվարի ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերիմշտական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Հակոբյանը:

Armenian Parliament to hold a special session on Universal Children’s Day November 20
YEREVAN, NOVEMBER 18, ARMENPRESS. November 20 is celebrated across the world as the Universal Children’s Day. It is also the date when the UN General Assembly adopted the Convention on the Rights of the Child.
On November 20 the Armenian Parliament joins UNICEF’s “It’s a #KidsTakeOver” global initiative, the Parliament told Armenpress.
The parliamentary standing committees on healthcare and social affairs, on science, education, culture, youth and sports affairs and on state-legal and human rights are organizing a special session in the Parliament during which the children will voice their issues of concern and their solution ways.
Parliament Speaker Ara Babloyan will deliver opening remarks at the session.
The session will be chaired by chairman of the parliamentary standing committee on healthcare and social affairs Hakob Hakobyan.