Արա Բաբլոյանը Բիլ Ասթնին պարգեւատրել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը հոկտեմբերի 17-ին ամերիկացի բարերար, «Սթարկի» լսողական տեխնոլոգիաների հիմնադիր, «Սթարկի» հիմնադրամի նախագահ Բիլ Ասթնին պարգեւատրել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով, իսկ ամերիկահայ բարերարներ Քավուկջյանների ընտանիքին առողջապահության եւ սոցիալական ոլորտներում ներդրած մեծ ավանդի համար պարգեւատրել է ՀՀ Ազգային ժողովի պատվոգրով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից, ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, շնորհավորելով պարգեւատրվածներին, վստահեցրել է, որ նրանց ուղղված շնորհակալական խոսքերը լսելի են բոլորին, որովհետեւ բարերարների կողմից իրականացվող «Որ Հայաստանում բոլորը լսեն» ծրագիրը հաջողություններ է արձանագրել:
Խորհրդարանի նախագահը նշել է, որ արդեն մի քանի տարի է, ինչ «Արաբկիր» միացյալ բարեգործական հիմնադրամը «Սթարկի» ընկերության հետ համատեղ Լոս Անջելեսում բնակվողՔավուկջյան ընտանիքի ջանքերով Հայաստանում իրականացնում է բարեգործական առաքելություն՝ ապահովելով սոցիալապես անապահով եւ խոցելի խմբերում ընդգրկված կարիքավոր 1800 անձանց հատուկ լսողական սարքերով:
Արա Բաբլոյանը համոզմունք է հայտնել, որ այս ծրագրով գործ ունենք մարդկային հոգու գեղեցկության, օգնելու եւ աջակցելու անշահախնդիր ցանկության հետ, որոնք գոյություն ունեն «Սթարկի» լսողական տեխնոլոգիաների հիմնադիր նախագահ Բիլ Ասթնի եւ Քավուկջյան ընտանիքի ներաշխարհում:
ՀՀ ԱԺ նախագահը, շնորհակալություն հայտնելով բարերարներին մարդասիրական գործունեության համար, նշել է, որ հնչեցնում է ոչ միայն ծրագրի շահառուների, այլեւ նրանց ընտանիքների ու հարազատների երախտիքի խոսքը:
Պարգեւատրման արարողությունից առաջ ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանն այցելել է Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր, որտեղ հոկտեմբերի 15-17-ն անցկացվում է «Սթարկի»-ի բարեգործական առաքելությունը: Խորհրդարանի նախագահը շրջել է սրահում, զրուցել լսողական խնդիրներ ունեցող մարդկանց հետ եւ հետաքրքրվել ծրագրի արդյունավետությամբ:

Спикер НС наградил Била Астна Памятной медалью председателя НС Армении
Председатель Национального Собрания Армении Ара Баблоян 17 октября за большой вклад в здравоохранительную и социальную сферы наградил американского благотворителя, учредителя слуховых технологий “Старк”, президента фонда “Старк” Била Астна Памятной медалью председателя НС Армении, а семью американских благотворителей Кавукджянов – Почетной грамотой НС.
Как сообщили Арменпресс в Управлении НС Армении по связям с общественностью и СМИ, спикер НС, поздравляя награжденных, заверил, что слова благодарности в их адрес слышны всем, потому что реализуемая ими в Армении программа “Чтобы в Армении слышали все” достигла ощутимых успехов.
Председатель НС А.Баблоян отметил, что уже несколько лет как объединенный благотворительный фонд “Арабкир” совместно с компанией “Старк” усилиями проживающей в Лос-Анджелесе семьи Кавукджян осуществляет в Армении благотворительную миссию, обеспечив специальными слуховыми аппаратами 1800 нуждающихся лиц, включенных в социально необеспеченные и уязвимые группы.
А.Баблоян выразил уверенность, что данной программой имеем дело с подлинной красотой человеческой души, бескорыстным желанием помочь и содействовать, которые заложены во внутреннем мире учредителя-президента слуховых технологий “Старк” Била Астна и семьи Кавукджян.
Председатель НС, поблагодарив благотворителей за гуманитарную деятельность, отметил, что выражает слова признательности не толькобенефициариевпрограммы, но также их семей иродных.
Перед церемонией награжденияА.Баблоян посетил СКК им.К.Демирчяна, где 15-17 октября проводится благотворительная миссия “Старка”.Спикер парламента побеседовал с людьми, имеющими слуховые проблемы, поинтересовался эффективностью программы.