«Ֆորսաժ 9» ֆիլմն աշխարհի Էկրաններին կհայտնվի մեկ տարի ուշացումով
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհի Էկրաններին «Ֆորսաժ 9» ֆիլմի հայտնվելը, որը պլանավորված Էր 2019 թվականի ապրիլին, հետաձգվում Է մինչեւ 2020 թվականի ապրիլի 10-ը: Այդ մասին հոկտեմբերի 4-ին հայտնել Է Associated Press գործակալությունը՝ հղում անելով Universal Pictures ամերիկյան կինոընկերությունից ստացված տվյալներին, որը կինոնկարի նկատմամբ իրավունքների սեփականատերն Է, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Կինոընկերությունը հետաձգման բացատրություններ չի ներկայացրել: Իսկ ահա Universal Pictures-ը հայտնել Է, որ «Ֆորսաժ 8»-ը, որը Էկրան Է բարձրացել ընթացիկ տարվա գարնանը, վարձույթում հավաքել Է մոտավորապես 1,2 մլրդ դոլար:
ԱՄՆ-ում «Ֆորսաժ 8»-ի պրեմիերան կայացել Է ապրիլի կեսին: Ֆիլմի բյուջեն կազմել Է 290 մլն դոլար այն դեպքում, երբ «Ֆորսաժ 7»-ի արտադրությունը (2015 թվական) նստել Է 190 մլն դոլար:
«Ֆորսաժ»-ի առաջին մասը Էկրաններ Է բարձրացել 2001 թվականին: Աշխարհում ֆրանշիզայի վարձույթից դրամամուտքերը գերազանցել են 5 մլրդ դոլարը: Ութերորդ մասն առաջին հանգստյան օրերին հավաքել Է մոտավորապես 532,5 մլն դոլար, ինչը այդ ցուցանիշի բացարձակ ռեկրդն Է դարձել: Ինչպես հայտնել Է Universal Pictures-ը, ռեժիսոր Ֆելիքս Հերի Գրեյի ժապավենը գերազանցել Է նախորդ ռեկորդը, որը սահմանել Է «Աստղային պատերազմներ. ուժի զարթոնքը» կինոնկարը: Վերջինս աշխարհում վարձույթի առաջին օրերին վաստակել Էր 529 մլն դոլար, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Выход на экраны фильма "Форсаж 9" отложен на год
Выход на мировые экраны фильма "Форсаж 9" (Fast & Furious 9), запланированный на апрель 2019 года, откладывается до 10 апреля 2020 года.
Как передает Арменпресс, об этом в среду сообщило информационное агентствоAssociated Pressсо ссылкой на данные, полученные от американской кинокомпании Universal Pictures, владеющей правами на картину.
Кинокомпания не представила объяснений отсрочки. Universal Pictures зато сообщила, что "Форсаж 8" (The Fate of the Furious), вышедший на экраны весной текущего года, собрал в прокате около $1,2 млрд.
Премьера "Форсажа 8" в США состоялась в середине апреля. Бюджет фильма составил $290 млн, тогда как производство "Форсажа 7" (Furious 7, 2015 год) обошлось в $190 млн. Первая часть "Форсажа" (The Fast and the Furious) вышла на экраны в 2001 году.
Кассовые сборы от проката франшизы в мире превысили $5 млрд. Восьмая часть собрала в прокате за первый уикенд около $532,5 млн, что стало абсолютным рекордом по данному показателю. Как сообщила Universal Pictures, лента режиссера Феликса Гэри Грея побила предыдущий рекорд, установленный картиной "Звездные войны: Пробуждение силы" (Star Wars: The Force Awakens, 2015). Последняя заработала в мире за первые дни проката $529 млн.