Մոսկվայում մեկ օրում ավելի քան 100 հազար մարդ են տարահանել ականապատման մասին զանգերի պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայում սեպտեմբերի 13-ին ավելի քան 100 հազար մարդ Է տարահանվել շենքերից եւ շինություններից՝ պայթյունների սպառնալիքի վերաբերյալ անանուն ահազանգերի պատճառով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, սեպտեմբերի 14-ին «Ինտերֆաքս»-ին հայտնել Է իրազեկ մի աղբյուր:
Նրա տվյալներով՝ սեպտեմբերի 13-ին օրվա ընթացքում Մոսկվայի արտակարգ ծառայություններում 65 անանուն զանգ Է ստացվել ավելի քան 70 օբյեկտներում պայթյունների սպառնալիքի մասին: «Դրանք ուսումնական հաստատություններ են, առեւտրական կենտրոններ, կայարաններ, հյուրանոցներ, այլ հասարակական շենքեր»,- ասել Է գործակալության զրուցակիցը:
Նրա տվյալներով՝ ստուգման ժամանակ տարահանման Է ենթարկվել ավելի քան 100 հազար քաղաքացի:
Նախօրյակին աղբյուրը հայտնել Է, որ ահաբեկչական գրոհների մասին կանխահայտորեն սուտ հաղորդումների փաստով հարուցվել Է քրեական գործ: Օպերատիվ աշխատանքին միացել են հատուկ ծառայությունների աշխատակիցներ:

В Москве за день эвакуировали более 100 тыс. человек из-за звонков о минировании
За минувшие сутки в Москве из-за анонимных сигналов об угрозе взрывов из зданий и сооружений было эвакуировано свыше 100 тыс. человек, сообщил "Интерфаксу" в четверг информированный источник.
По его данным, в среду в течение дня в экстренные службы Москвы поступило 65 анонимных звонков об угрозе взрывов на более чем 70 объектах. "Это учебные заведения, торговые центры, вокзалы, гостиницы, другие общественные здания", - сказал собеседник агентства, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
По его данным, на время обследования эвакуации подверглись свыше 100 тыс. горожан.
Накануне источник сообщил, что по факту заведомо ложных сообщений о террористических актах правоохранительные органы завели уголовное дело. К оперативной работе подключены сотрудники спецслужб.