«Աստղային պատերազմների» իններորդ Էպիզոդը մնացել Է առանց ռեժիսորի
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քոլին Թրեվորոուն լքել Է «Աստղային պատերազմների» իններորդ Էպիզոդի ռեժիսորի բազկաթոռը: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդվում Է կինոասքի պաշտոնական կայքում:
«Lucasfilm-ը եւ Թրեվորոուն բաժանվելու փոխադարձ որոշում են ընդունել նախագծի տարբեր տեսլականի պատճառով»,- նշված Է կինոստուդիայի հայտարարության մեջ: Առայժմ հայտնի չԷ, թե ով կզբաղեցնի ռեժիսորի ազատված տեղը:
«Աստղային պատերազմները» ֆանտաստիկ կինոհերոսապատում Է, որն այս պահին բաղկացած Է յոթ Էպիզոդներից եւ սփին-օֆից: Ասքի հերթական Էպիզոդի արտադրությունը պետք Է սկսվի 2018 թվականի հունվարին, իսկ պրեմիերան կկայանա 2019 թվականի մայիսի 24-ին:

Девятый эпизод «Звездных войн» остался без режиссера
Колин Треворроу покинул кресло режиссера девятого эпизода «Звездных войн». Как передает Арменпресс, об этом сообщаетсяна официальном сайте киносаги.
«Lucasfilm и Треворроу приняли взаимное решение расстаться из-за разного видения проекта», — утверждается в заявлении киностудии. Пока неизвестно, кто займет освободившееся место режиссера.
«Звездные войны» — фантастическая киноэпопея, которая на данный момент состоит из семи эпизодов и спин-оффа. Производство очередного эпизода саги должно начаться в январе 2018-го, а премьерасостоится24 мая 2019 года.