«Դովլատով» ֆիլմի պրեմիերան հետաձգվել Է 2018 թվական
«Մենք հարկադրված Էինք ընտանեկան հանգամանքների կապակցությամբ կանգ առնել մեկուկես ամսով, այժմ ձեռնամուխ ենք եղել եզրափակիչ գործերին, որոնք կապված են ձայնի, համակարգչային գրաֆիկայի եւ մակագրությունների հետ: Մեկ ամսվա ընթացքում, հավանաբար, կավարտենք ֆիլմը: 2018 թվականի առաջին կեսին ֆիլմը դուրս կգա վարձույթ»,- ասել Է ռեժիսորը լրագրողներին:
Նա նշել Է, որ նախագիծը միջազգային Է, դրանում գործի են դրվել բազմաթիվ օտարերկրյա արտիստներ, ուստի ձայնի հետ կապված աշխատանքը շատ աշխատատար Է: «Բայց սեպտեմբերի վերջին մենք պետք Է ամբողջությամբ ավարտենք ֆիլմը»,-ասել Է ռեժիսորը:
Կինոնկարը պատմում Է գրող Սերգեյ Դովլատովի կյանքի վերջին մի քանի օրերի եւ նրա ընտանիքի մասին: «Դովլատով» նախագծի նկարահանումների հիմնական մասը մեկնարկել Է 2016 թվականի փետրվարին Սանկտ Պետերբուրգում:

Премьера фильма "Довлатов" перенесена на 2018 год
Режиссер фильма "Довлатов" Алексей Герман сообщил, что лента выйдет впрокат впервой половине 2018 года.
Изначально премьера картины была намечена наосень 2017 года, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Мы вынуждены были всвязи ссемейными обстоятельствами остановиться наполтора месяца, сейчас приступили кфинальным вещам, связанным созвуком, компьютерной графикой ититрами. В течение месяца, наверное, мы фильм завершим. В первой половине 2018 года фильм выйдет впрокат",— сказал режиссер журналистам.
Он отметил, что проект является международным, внем задействовано много иностранных артистов, поэтому работа созвуком очень трудоемкая. "Но вконце сентября мы должны фильм полностью завершить",— сказал режиссер.
Картина рассказывает онескольких днях жизни писателя Сергея Довлатова иего семьи. Основной блок съемок проекта "Довлатов" стартовал вСанкт-Петербурге вфеврале 2016 года.