Ուկրաինայի քաղաքացիությունից զրկվելուց հետո էլ Սաակաշվիլին մտադիր չէ լքել Կիևը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին, ում հուլիսի 26-ին Ուկրաինայի նախագահ Պետրո Պորոշենկոն զրկել է ուկրաինական քաղաքացիությունից, մտադիր չէ լքել այդ երկիրը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Սաակաշվիլին ասել է ուկրաինական «Նովոյե վրեմյա»-ի հետ զրույցում:
«Մնալու եմ այստեղ՝ Կիևում, որևէ խնդիր չկա: Մնալու եմ Կիևում առանց քաղաքացիության»,- ասել է Սաակաշվիլին:
Ուկրաինայի նախագահ Պետրո Պորոշենկոն հուլիսի 26-ին հրամանագիր է ստորագրել Միխեիլ Սաակաշվիլիին Ուկրաինայի քաղաքացիությունից զրկելու մասին: Ուկրաինայի նախկին վարչապետ Յուլիա Տիմոշենկոն այդ որոշումը համարել է «քայլ դեպի բռնապետության հաստատում»:

YEREVAN, JULY 26, ARMENPRESS. Former President of Georgia Mikheil Saakashvili, who was deprived of the Ukrainian citizenship according to the decree by President Petro Poroshenko on July 26, has no plans to leave that country, reports Armenpress.
“I am going to stay here, in Kiev, there is no problem. I will stay in Kiev without citizenship”, Saakashvili told Novoye Vremya.
Ukrainian President Petro Poroshenko signed a decree on July 26 on suspending Saakashvili’s Ukrainian citizenship. Former Prime Minister of Ukraine Yulia Tymoshenko called this decision ‘a step towards establishing a dictatorship’ in Ukraine.