Ադրբեջանը «ՊԿ» և «ԴՇԿ» տիպի գնդացիրներից կրկին կրակ է բացել Բաղանիսի ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանը հունիսի 8-ի երեկոյան կրկին գնդակոծել է Տավուշի մարզի Բաղանիս գյուղը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Բաղանիսի համայնքապետ Նարեկ Սահակյանը:
«Գնդակոծել են երեկոյան՝ 21:00-23:30-ն ընկած ժամանակահատվածում: Նախորդ անգամվա պես նորից ընդհատումներով կրակել են «ՊԿ» և «ԴՇԿ» տիպի գնդացիրներից եւ հրաձգային զենքերից: Փառք Աստծո, էական վնասներ չունենք: 1-2 նյութական վնաս ունենք՝ դարպաս, տանիք, իսկ գիշերը խաղաղ է եղել»,- ասաց համայնքապետը:
Նա նշեց, որ ինչպես յուրաքանչյուր նախորդ դեպքի պարագայում այս անգամ եւս հանձնաժողովը կազմել եւ մարզպետարան է ներկայացրել հասցված վնասի չափը:

YEREVAN, JUNE 9, ARMENPRESS. In the evening of June 8, Azerbaijani forces once again opened heavy gunfire at Baghanis, a village in Armenia’s north-eastern Tavush province.
“They began shooting between 21:00-23:00. Like previously, they fired PK and DshK heavy machine guns and other firearms with interruptions. Thank God we don’t have significant damages. We have a couple of material damages – a gate, rooftop – the night was calm”, Narek Sahakyan, a local official told ARMENPRESS.
He mentioned that the damages have been calculated by a special commission and submitted to the Governor’s Office, like the previous time.