Հնդկաստանում գնացքի զոհերի թիվն անցնում է 100-ից
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերջին տվյալներով՝ ավելի քան 100 մարդ է զոհվել Հնդկաստանի հյուսիսի Ուտար-Պրադեշ նահանգում տեղի ունեցած գնացքի վթարի հետևանքով. Ինդոր-Պատնա ճեպընթացը դուրս է եկել ռելսերից։ Այս մասին հայտնում է BBC-ն՝ հղում կատարելով տեղի ոստիկանության վրա։
Եվս ավելի քան 200 մարդ տուժել են, տեղկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «Ինտերֆաքս»-ը։
14 վագոն է ռելսերից դուրսդ եկել տեղի ժամանակով ժամը 3։00-ին մոտ, Կանպուր քաղաքից 100 կմ հեռավորության վրա, երբ ուղևորների մեծամասնությունը քնած էր։
Փրկարարաները շարունակում են աշխատանքը ողբերգության վայրում։ Ականատեսների վկայությամբ՝ վթարի զոհերի մեծամասնությունը լոկոմոտիվին մոտ երկու վագոններից էին, որոնք ամենից շատն են տուժել։ Փրկարարները մարդկանց դուրս բերելու համար հզոր տեխնիկա են օգտագործում։
Վարչապետ Նարենդրա Մոդին «Թվիտեր»-ում ցավակցություն է հայտնել ողբերգության կապակցթյամբ։ Հնդկաստանի երկաթուղիների նախարար Սուրեշ Պրաբհուն գլխավորել է աղետի պատճառները քննության կառույցը։

Число погибших при крушении поезда в Индии превысило 100 человек
По последним данным, более 100 человек стали жертвами крушения поезда в штате Уттар-Прадеш на севере Индии, когда экспресс Индор-Патна сошел с рельсов, передает британскаяBBCсо ссылкой на местную полицию.
Еще более 200 человек пострадали, сообщает Арменпресс со ссылкой на Интерфакс.
14 вагонов сошли с рельсов около 3:00 местного времени примерно в 100 км от города Канпур, когда большинство пассажиров спали.
Спасатели продолжают работу на месте трагедии. По словам очевидцев, большинство жертв крушения оказались в двух вагонах рядом с локомотивом, которые пострадали сильнее всего, приходится использовать мощную технику, чтобы вытащить людей из вагонов.
Премьер-министр Нарендра Модив твиттеревыразил соболезнования в связи с трагедией. Министр железных дорог Индии Суреш Прабху возглавил расследование причин катастрофы.