Միջերկրական ծովում ավելի քան 4,2 հազար փախստականներ են խեղդվել 2016 թվականին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2016 թվականին ավելի քան 4,2 հազար միգրանտներ ու փախստականներ են զոհվել Միջերկրական ծովով եվրոպական ափեր հասնելու փորձ կատարելիս: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, նոյեմբերի 15-ին հայտնել Է Միգրացիայի միջազգային կազմակերպությունը (ՄՄԿ):
ՄՄԿ-ի տվյալներով՝ 2016 թվականի սկզբից 4 հազար 271 մարդ զոհված կամ անհետ կորած Է համարվում Միջերկրական ծովում՝ Եվրոպա հասնելու փորձ անելիս: Իսկ ընդամենը տարեսկզբից ծովով եվրոպական երկրներ Է հասնել 341 հազար 55 մարդ:
Ավելի վաղ ՄՄԿ-ն հայտնել Էր, որ տարվա սկզբից մինչեւ հոկտեմբերի 25-ը ծովային ճանապարհներով եվրոպական ափեր Է հասել ավելի քան 328 հազար մարդ: 2015 թվականին նույն այս ճանապարհով Եվրոպա Է ժամանել ավելի քան 1 միլիոն մարդ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Средиземном море утонули более 4,2 тысячи беженцев в 2016 году
Более 2,7 тысячи мигрантов ибеженцев погибли припопытке добраться доевропейских берегов поСредиземному морю в2016 году. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этомсообщает вовторник Международная организации помиграции (МОМ).
По данным МОМ, сначала 2016 года 4271 человек считаются погибшими илипропавшими безвести вСредиземном море припытке добраться доЕвропы. Всего же вевропейские страны поморю сначала года добралось 341,055 человек.
Ранее МОМ сообщала, что сначала года по25 октября доевропейских берегов морскими путями добрались более 328 тысяч человек. В 2015 году этим же путем вЕвропу прибыли более 1 миллиона человек.