Հայաստանում ընթացող լուրջ բարեփոխումները չեն սահմանափակվելու միայն դեմքերով և անուններով. Սերժ Սարգսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում լուրջ բարեփոխումներ են ընթանում. առջևում նոր ու կարևոր փոփոխություններ են: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կանանց խորհրդաժողովի ընթացքում իր ելույթում նման հայտարարությամբ հանդես եկավ ՀՀ Նախագահ, ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը:
«Այդ փոփոխությունները չեն սահմանափակվելու զուտ անուններով ու դեմքերով: Փոփոխությունները լինելու են լայնածավալ և համակարգային, որոնց արդյունքները չպետք է իրենց երկար սպասեցնել տան: Ավելին, դրանք պետք է լինեն զգալի և շոշափելի Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացու կյանքում»,- նշեց ՀՀ Նախագահը:
Նրա խոսքով` նմանօրինակ ընդգրկուն և համապարփակ բարեփոխումները կարող են իրագործվել միայն ու միայն հանրության լայն ու զանգվածային աջակցության պարագայում: Այդ գործում խիստ կարևոր է լինելու նաև կանանց ակտիվ մասնակցությունը և ներգրավվածությունը: «Գալիք 2-3 տարիները լինելու են բեկումնային: Վստահ եմ, որ մեր երկրի կանայք այստեղ ասելիք և անելիք ունեն: Ակնկալում եմ, որ դուք ձեր ողջ ներուժով հանձն եք առնելու այդ աշխատանքը»,- նշեց Հանրապետության Նախագահը:

Radical reforms in Armenia will not be limited by changes of names and persons – Armenian President
YEREVAN, NOVEMBER 5, ARMENPRESS. Radical reforms are underway in Armenia. New and vital changes are still expected, “Armenpress” reports President of Armenia and the Republican Party (RPA) Serzh Sargsyan announced during the women conference of the RPA.
“These changes will not be limited by changes of only names or persons. The changes will be large-scale and structural the results of which will be visible soon. Moreover, they must be tangible for each Armenian citizen”, the Armenian President said.
According to him, such large-scale and comprehensive reforms can be implemented only in case of a broad public support. The role of women and their active inclusiveness in that task is of key importance. “The coming 2-3 years will be a turning point. I am convinced the women of our country have a say here and much to do. I expect you to make all your efforts to implement that task”, Serzh Sargsyan said.