ԵՄ-ում դիտարկում են ռուս պաշտոնատարների նկատմամբ պատժամիջոցներ սահմանելու հնարավորությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպական երկրներից մի քանիսը դիտարկում են Սիրիայի Հալեպ քաղաքի իրադրության պատճառով ռուս 12 բարձրաստիճան պաշտոնատարների նկատմամբ նոր պատժամիջոցներ սահմանելու հնարավորությունը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Financial Times թերթը՝ հղում անելով Եմ-ի մի դիվանագետի:
Նրա խոսքով՝ սահմանափակիչ միջոցներ կիրառելու նախաձեռնությամբ հանդես են եկել Մեծ Բրիտանիան, Ֆրանսիան եւ Գերմանիան: Հրատարակությունը նշում Է, որ այդ քայլը հավանություն Է պահանջում հանրակցության բոլոր 28 անդամ երկրների կողմից:
Բացի այդ, եվրոպացի դիվանագետը հայտարարել Է , որ Լոնդոնը, Փարիզը եւ Բեռլինը առաջադրել են Սիրիայի 20 պաշտոնատարների նկատմամբ պատժամիջոցներ սահմանելու գաղափարը, որոնք աջակցում են նախագահ Բաշար Ասադին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В ЕС рассматривают возможность введения санкций в отношении 12 россиян
Некоторые европейские страны рассматривают возможность введения новых санкций в отношении 12 крупных российских чиновников из-за ситуации в сирийском городе Алеппо.
Об этом сообщила газетаFinancialTimesсо ссылкой на дипломата ЕС.
По его словам, инициаторами применения ограничительных мер выступают Великобритания, Франция и Германия. Издание отмечает, что такой шаг требует одобрения со стороны всех 28 стран - членов сообщества,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Кроме того, европейский дипломат заявил, что Лондон, Париж и Берлин выдвинули идею введения санкций в отношении 20 должностных лиц Сирии, поддерживающих президента Башара Асада.