Անհայտ անձինք հարձակում են գործել Կիևում Ռուսաստանի դեսպանատան վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շուրջ 20 ծայրահեղականներ հարձակվել են Կիևում Ռուսաստանի դեսպանատան վրա: Նրանք դեսպանատան տարածք են նետել ծխարձակ պայթուցիկներ: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով «ՏԱՍՍ» գործակալությանը:
Գործակալության աղբյուրը հայտնել է, որ գիշերը ժամը 1-ին անհայտ անձինք դեսպանատան տարածք են նետել պայթուցիկներ, ինչպես նաև այդ ուղղությամբ կրակ են բացել`կիրառելով հրավառության սարքեր: Կրակոցները ուղղված են եղել դիվանագիտական առաքելություն իրականացնող շենքին:
Դեսպանատունը ճշտել է, որ տեղի ոստիկանությունը չի ձերբակալել հարձակում գործած անձանց: Այդուհանդերձ, տեղի լրատվամիջոցները հաղորդում են, որ ոստիկանությունը փաստի վերաբերյալ ճշտումներ է կատարում, դեպքի հետ կապված նյութերն արձանագրված են:

Украинские радикалы напали на посольство РФ в Киеве
Около 20 радикалов напали на посольство Российской Федерации в Киеве, забросав территорию дымовыми шашками. Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"В районе часа ночи неизвестные бросили на территорию посольства дымовую шашку и обстреляли здание при помощи салютной установки. Выстрелы были направлены непосредственно на здание дипмиссии", - сказал собеседник агентства, добавив, что, по счастливой случайности, возгорания не произошло.
Местная полиция не задержала нападавших, уточнили в посольстве. В свою очередь агентству УНН в пресс-службе полиции сообщили, что по данному факту проводятся проверки. При этом там добавили, что материалы о происшествии зарегистрированы.