Հայաստանի միջբանկային շուկայում իրականացվել է 5.5 միլիոն դոլարի առք և վաճառք
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արտարժույթի ներբանկային շուկայում սեպտեմբերի 12-16-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից գնվել է 74 միլիոն 789 հազար 868 դոլար 473.24 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 73 միլիոն 918 հազար 563 ԱՄՆ դոլար 474.81 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից, միջբանկային շուկայում առևտրային բանկերի միջև իրականացվել է 5 միլիոն 500 հազար ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 474.35 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել:
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 7 միլիոն 603 հազար 24եվրո529.80 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով,ևվաճառվել 13 միլիոն 749 հազար 87 եվրո 534.01 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 1 միլիարդ 553 միլիոն 807 հազար 896 ՌԴ ռուբլի 7,27դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով, եւվաճառվել 563 միլիոն 845 հազար 435 ՌԴ ռուբլի 7,37դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում առևտրային բանկերի միջև ռուբլիով գործարք չի իրականացվել:
Սեպտեմբերի 5-11-նընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամովտեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է41.9մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝36.8մլն ԱՄՆ դոլար:

На межбанковском рынке Армении были реализованы сделки по купле-продаже в 5,5 млн долларов
Коммерческие банки Армении в период с 12-16 сентября скупили на внутрибанковском рынке валюты 74 млн 789 тысяч 868 долларов по курсу 1 доллар/473.24 драмов и продали в 73 млн 918 тысяч 563 долларов по курсу 1 доллар/474.81 драмов.
Как сообщилиАрменпрессв отделе информации и связей с общественностью Центрального банка Армении, на межбанковском рынке были реализованы сделки по купле-продаже в 5 млн 500 тыс долларов по курсу 1 доллар/474.83драмов.
На внутрибанковском рынке валюты банками было куплено 7 млн 603 тысяч 24евро по среднему курсу 1 евро/529.80 драмов и продано 13 млн 749 тысяч 87 евро по среднему курсу 1 евро/534.01 драмов.
На внутрибанковском рынке валюты банками было куплено 1 млрд 553 млн 807 тысяч 896рублей по среднему курсу 1 рубль/7,27драмов и продано 563 млн 845 тысяч 435 рублей РФ по курсу 1 рубль/7,37драмов.
В период 5-11 сентября объем средств, распределенных банками в драмах, составил 41.9млрд драмов, а в долларах – 36.8млн долларов США.