Պուտինը ժամանել է Ղրիմ, որտեղ խորհրդակցություն կանցկացնի ՌԴ Անվտանգության խորհրդի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ժամանել Է Ղրիմ, որտեղ օպերատիվ խորհրդակցություն կանցկացնի ՌԴ Անվտանգության խորհրդի անդամների հետ եւ կայցելի «Տավրիդա» կրթական համաժողով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին:
Անվտանգության խորհրդի անդամների հետ պետության ղեկավարի` օգոստոսի 11-ին կայացած նախորդ խորհրդակցությունում քննարկվել Էին թերակղզում ռուսական հատուկ ծառայությունների կողմից ահաբեկչական գործողության կանխման կապակցությամբ Ղրիմի քաղաքացիների եւ ենթակառուցվածքի օբյեկտների անվտանգության լրացուցիչ միջոցառումները:
Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայությունը օգոստոսի 10-ին հայտնել Է լույս օգոստոսի 7-ի գիշերը Ղրիմի Արմյանսկ բնակավայրի մերձակայքում ուկրաինացի մի խումբ դիվերսանտների ձերբակալման մասին, ինչպես նաեւ թերակղզում ահաբեկչական գործողությունների կանխման մասին, որոնք, ինչպես նշվում Է, նախապատրաստվում Էին Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարության հետախուզության գլխավոր վարչության կողմից:

Путин прибыл в Крым, где проведет совещание с Совбезом РФ и посетит форум "Таврида"
Президент России Владимир Путин прибыл в Крым, где проведет оперативное совещание с членами Совета безопасности РФ и посетит молодежный образовательный форум "Таврида", сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
На предыдущем совещании главы государства с членами Совбеза 11 августа были обсуждены дополнительные меры безопасности граждан и объектов инфраструктуры Крыма в связи с предотвращенным российскими спецслужбами терактом на полуострове. В пресс-службе Кремля тогда сообщили, что подробно рассматривались сценарии мер антитеррористической безопасности на сухопутной границе, в морской акватории и в воздушном пространстве Крыма.
ФСБ России 10 августа сообщила о задержании группы украинских диверсантов вблизи Армянска (Крым) в ночь на 7 августа, а также о предотвращении терактов на полуострове, которые готовились Главным управлением разведки Минобороны Украины.