Վիրավորված գնդապետ Արամ Հովհաննիսյանի վիճակը գնահատվում է բավարար
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում գտնվող ոստիկանության գնդապետ Արամ Հովհաննիսյանի առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի վիրաբուժական բաժանմունքի պետ Սեւակ Շահբազյանը:
«Արամ Հովհաննիսյանը մեզ մոտ տեղափոխվել է հուլիսի 17-ին որովայնի հրազենային վիրավորումով: Նա վիրահատվել է եւ այժմ հիվանդասենյակում է: Առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար, հիվանդը գնում է դեպի ապաքինում»,- ասաց Սեւակ Շահբազյանը:
Նրա տեղեկացմամբ` հուլիսի 17-ին հոսպիտալ է տեղափոխվել նաեւ փոխգնդապետ Հրաչյա Խոստեղյանը կոնքային շրջանի հրազենային վնասվածքով: Նա ստացել է ամբուլատոր բուժում եւ նույն օրը դուրս է գրվել:
ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածքում հուլիսի 17-ին սկսված զինված միջադեպիարդյունքում հոսպիտալացվել է 6 տուժած։ Հուլիսի 18-ի առավոտյան նրանցից մեկը դուրս է գրվել։Այս պահի դրությամբ վերակենդանացման բաժանմունքներում են գտնվում հրազենային վնասվածք ստացած երկու տուժածներ («Էրեբունի» ԲԿ և ՊՆ կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ)։ Նրանց վիճակը մասնագետները գնահատում են կայուն ծանր` դրական շարժընթացով։ Երկուսին էլ վիրահատել են։Մեկ այլ տուժածի մոտ ախտորոշվել է սրտային անբավարարություն։ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ում ստացած անհրաժեշտ բուժօգնության արդյունքում այժմ վիճակը բավարար է։ Այս պահի դրությամբ ստացիոնար բուժում է ստանում 5 տուժած, որից 2-ը` «Էրեբունի» ԲԿ-ում, 1-ը` «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական համալիրում, 1-ը` «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ում և ևս 1-ը` ՊՆ կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում։Եվս երեք տուժած անհրաժեշտ բժշկական օգնություն է ստացել ամբուլատոր պայմաններում։

Состояние здоровья полковника полиции Арама Ованнисяна оценивается как удовлетворительное
Состояние здоровья полковника полиции Арама Ованнисяна, находящегося в Центральном клиническом военном госпитале МО Армении, оценивается как удовлетворительное. Как сообщает Арменпресс, об этом сказал журналистам начальник хирургического отделения госпиталя Севак Шахбазян.
«Арам Ованнисян был перевезен к нам 17 июля с огнестрельным ранением в области живота. Он прооперирован, и сейчас находится в больничной палате. Состояние здоровья оценивается как удовлетворительное, пациент идет на поправку», - сказал Шахбазян.
По его словам, 17 июля в клинику был перевезен также подполковник Грач Хостегян с огнестрельным ранением в области таза. Он получил амбулаторное лечение и в тот же день был выписан из клиники.
Утром 17 июля группа вооруженных лиц взяла в заложники ограниченное число сотрудников полиции, требуя за них освободить Жирайра Сефиляна, арестованного около месяца назад по обвинению в организации незаконного приобретения, передачи и хранения группой лиц оружия и боеприпасов.В ходе исполнения своих служебных обязанностей 17 июля погиб заместитель командира полка патрульно-постовой службы управления по городу Еревану полиции Армении, полковник полиции АртурВаноян, ранены полковник Арам Ованнисян, подполковник Грач Хостегян, ефрейтор Гагик Мкртчян. В заложниках у вооруженной группы находится 5 человек.