Եվրամիությունը երկարաձգում է Ռուսաստանի նկատմամբ կիրառվող պատժամիջոցների ժամկետը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան Մարկ Էրոն հայտարարել է, որ Եվրոպական Միությունը Ռուսաստանի նկատմամբ տնտեսական պատժամիջոցների ժամկետը երկարաձգում է 6 ամսով: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` հղում կատարելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին:
«Այդ պատժամիջոցների ժամկետը երկարաձգվում է 6 ամսով, բայց անհրաժեշտ է քննարկում, որ եթե լինեն կոնկրետ տեղաշարժեր, հնարավոր դառնա կատարել ընդառաջ քայլ: Բայց դրա համար անհրաժեշտ է, որ ռուսներն ու ուկրաինացիները կատարեն մինսկյան համաձայնության հետ կապված աշխատանքը»,-ասել է նախարարը: Նա նաև հույս է հայտնել, որ այդ հարցի շուրջ քննարկումը տեղի կունենա հունիսի վերջին:

EU prolongs sanctions on Russia
YEREVAN, JUNE 20, ARMENPRESS. French Foreign Minister MarcAyrault has announced that the EU prolongs sanctions on Russia by another 6 months, “Armenpress” reports, citing “Ria Novosti”.
“Those sanctions are prolonged by 6 months, but a discussion is needed to be able to move forward in case there are concrete steps. But for that it is necessary that the Russians and the Ukrainians implement the Minsk agreements”, the French Minister said, adding that the he hopes the discussions will take place at the end of June.