Հայկական զինված ուժերը պատրաստ են հետ մղել հակառակորդի ցանկացած սադրանք. Անդանիկ Մակարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական զինված ուժերը պատրաստ են հետ մղել հակառակորդի ցանկացած սադրանք և արժանի հակահարված տալ նաև հայ-ադրբեջանական սահմանին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Վայքում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց 4-րդ կորպուսի հրամանատար, գեներալ-մայոր Անդրանիկ Մակարյանը:
«Մենք պետք է միշտ պատրաստ լինենք հակառակորդի կողմից ցանկացած գործողության: Մենք ունենք այնպիսի հարևան, որը ցանկացած պահի կարող է լարվածություն առաջացնել հայ-ադրբեջանական սահմանին, իրավիճակը կարող է փոխվել ցանկացած պահի: Կարող ենք ունենալ նույն իրավիճակը, ինչ վերջին օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում էր: Դրա համար մենք պետք է միշտ պատրաստ լինենք և պատրաստ ենք»,-ասաց Անդրանիկ Մակարյանը: Նա նաև հավելեց, որ թուրքին երբեք պետք չէ հավատալ` մեջբերելով Տեր Ավետիսի խոսքերը` «մի հավատա թուրքին այսօր և հավիտեանս հավիտենից»:

Armenian General says Armed Forces are ready to rebuke any hostile attempt
YEREVAN, MAY 14, ARMENPRESS. The Armenian Armed Forces are ready to rebuke and hostile attempt and give an adequate counterblow also on Armenian-Azerbaijani border,“Armenpress” reports Commander of the 4th Army Corps Major-General Andranik Makaryan told the reporters in Vayk.
“We must always be ready to any action by the adversary. We have such a neighbor that can at any moment escalate the situation on Armenia-Azerbaijan border and change the situation. We can have the same situation as was during the recent days on Karabakh-Azerbaijan contact line. Considering that, we must always be and we are always ready”, the General said. He also added that Turks can never be trusted, quoting Ter Avetis as saying “Do not trust the Turks now, forever and ever”.