Արմեն Մուրադյանը ԼՂ-ում վիրավորվածների հարցով խորհդրակցություն է հրավիրել
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախում` հակամարտության գոտում մարտական գործողությունների հետևանքով վիրավորված քաղաքացիների բուժօգնությունն ու սպասարկումն ամենօրյա ուշադրության կենտրոնում պահելով` ՀՀ առողջապահության նախարարությունում հրավիրվել է հերթական խորհրդակցությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, Արմեն Մուրադյանը նախարարության համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավարներին հանձնարարել է հետևողական լինել վիրավորների բուժօգնության կազմակերպական հարցերում:
Կարևորվել է նաև վիրավորների հետագա վերականգնողական բուժման կազմակերպումը: Նախարարը հանձնարարել է նաև շարունակել ըստ անհրաժեշտության առաջատար մասնագետների ներգրավվածությամբ բժշկական կոնսիլիումներ հրավիրել:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը պատրաստ է իր լիազորությունների շրջանակում համակարգել տուժածների առողջական վիճակին վերաբերող յուրաքանչյուր հարց: Խնդիրների, դժգոհությունների կամ հարցերի դեպքում զանգահարել ՀՀ ԱՆ «թեժ գիծ» ծառայություն` (+374 10) 52-88-72 հեռախոսահամարով:
Ղարաբաղաադրբեջանական հակամարտության գոտուց վերջին իրադարձությունների հետևանքով բուժօգնություն ստանալու նպատակով այս պահին Հայաստանում գտնվող 7 քաղաքացի դիմել է ՀՀ առողջապահության նախարարություն, 4-ը` ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարության միգրացիոն պետական ծառայության միջոցով:

YEREVAN, APRIL 25, ARMENPRESS. Keeping in the center of attention the medical care and services of citizens who were wounded as a result of military operations in the contact zone in Artsakh, the Armenian Ministry of Health convoked a regular consultation.
As “Armenpress” was informed by the Ministry of Health of Armenia, Armen Muradyan instructed the heads of the relevant department of the Ministry to be consistent with the organizational issues of the wounded persons’ medical care.
The Minister also stressed the importance of the organization of future rehabilitation of the wounded persons. The Minister instructed also to continue to convoke medical councils with the involvement of leading experts in case of necessity.
The Ministry of Health of Armenia is ready to coordinate every question related to the health of the wounded persons. For any problems, complaints or other issues call “Hotline” service of the Ministry of Health (+374 10) 52-88-72.
As a result of recent events in the Karabakh-Azerbaijan conflict zone, currently 7 citizens appealed to the Ministry of Health, and 4 to the State Migration Service of the Ministry of Territorial Administration and Development of Armenia to receive medical treatment.