100 հազարից ավելի բրիտանացիներ են պաշտպանել հանրաքվեի համար քարոզչական գրքույկների դեմ հանրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավելի քան 100 հազար բրիտանացիներ են խորհրդարանի կայքում ստորագրել առցանց-հանրագիրը, որով պահանջվում Է դադարեցնել Եվրամիությանը Մեծ Բրիտանիայի անդամակցության պահպանման նպատակով բնակչությանը քարոզելու կառավարական արշավը: Այսպիսով, օրենքի համաձայն՝ այժմ այն պետք Է պատգամավորների կողմից քննարկվի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանում:
Էլեկտրոնային հանրագիրն ստորագրողներին վրդովել Է, որ կառավարությունը բյուջեից 9,3 միլիոն ֆունտ ստեռլինգ (13 միլիոն դոլար) Է ծախսել ԵՄ-ից երկրի հնարավոր դուրս գալու հետեւանքով ռիսկերի մասին տեղեկատվությամբ քարոզչական ծալագրքույկների վրա: Ընդամենը տպագրվել Է շուրջ 27 միլիոն նման գրքույկ, որոնցից յուրաքանչյուրը երկրի բնակիչների տուն կհասցվի նրանց իսկ հաշվին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Более 100 тысяч британцев поддержали петицию против агитационных брошюр для референдума
Более 100 тысяч британцев подписали онлайн-петицию на сайте парламента с требованием прекратить правительственную кампанию по агитации населения за сохранение членства Великобритании в Евросоюзе. Таким образом, согласно закону, теперь она должна быть рассмотрена депутатами в парламенте Соединенного Королевства,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Подписавших электронную петицию возмутило то, что правительство потратило 9,3 млн фунтов ($13 млн) из бюджета на агитационные буклеты с информацией о рисках в результате возможного выхода страны из ЕС. Всего было напечатано около 27 млн подобных брошюр, каждая из которых будет доставлена жителям страны на дом за их же счет.